Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek kopalni w Turcji. 157 górników zginęło

0
Podziel się:

Uwięzionych pod ziemią może być nawet 400 osób.

Wypadek kopalni w Turcji. 157 górników zginęło
(PAP/EPA)
bETQmUdh

Do 157 wzrosła liczba górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni w prowincji Manisa na zachodzie Turcji. Przyczyną

[Aktualizacja godzina 23:33]

Do 157 wzrosła liczba górników, którzy zginęli we wtorek w kopalni węgla w prowincji Manisa na zachodzie Turcji, gdzie doszło do spowodowanego wybuchem zawału. Ponad 200 górników jest wciąż na dole - informują przedstawiciele tureckich władz.

bETQmUdj

Wcześniej władze lokalne informowały o 20 ofiarach śmiertelnych i ok. 30 rannych.

Wypadek miał miejsce w kopalni w Somie, około 120 km na północny wschód od Izmiru nad Morzem Egejskim.

Do zawału w kopalni doszło w następstwie _ wybuchu transformatora _ - tłumaczył przedstawiciel lokalnych władz Muzaffer Yurttas w telewizji NTV.

Według związków zawodowych do wypadku doszło w momencie, gdy do kopalni zjeżdżała nowa zmiana i przez to trudno określić dokładną liczbę górników znajdujących się pod ziemią.

bETQmUdp

Według tureckich mediów w chwili wypadku w kopalni było około 580 górników, Muzaffer Yurttas mówił o 400 osobach, a burmistrz Somy i straż pożarna podają, że uwięzionych jest od 200 do 300 osób.

Ekipy ratunkowe próbują wtłaczać powietrze do galerii, gdzie znajdują się uwięzieni górnicy.

_ Nie chcę mówić o żadnych liczbach. Naszym priorytetem jest dotarcie do naszych górników, którzy są pod ziemią _ - powiedział minister ds. energetyki i bogactw naturalnych Taner Yildiz. _ Aktualnie w kopalni pracują cztery ekipy ratunkowe. Problemem jest pożar, ale przesyłamy tlen do galerii, które nie zostały zniszczone _ - dodał.

bETQmUdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)