Notowania

rpa
11.01.2013 11:25

Wypadki drogowe kosztują 10 procent PKB

Wypadki na drogach są główną przyczyną śmierci w RPA. Średnio, rocznie ginie tam około 11 tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Koszty wypadków drogowych w Republice Południowej Afryki stanowią rokrocznie równowartość 10 proc. PKB tego najbogatszego na kontynencie afrykańskim kraju - poinformował minister transportu Ben Martins.

_ - Wypadki na drogach są główną przyczyną śmierci w RPA. Konsekwencje ekonomiczne, w tym wydatki na ochronę zdrowia i koszty społeczne, powodują co roku straty dla gospodarki sięgające co najmniej 306 miliardów randów (26 mld euro) _ - poinformował minister.

Jak dodał, średnio rocznie w RPA na drogach ginie około 11 tysięcy osób. W tym roku bilans może być jeszcze gorszy. Tylko od początku grudnia ub. r. na drogach w RPA zginęło już blisko 1 500 osób.

Nadużywanie alkoholu i nadmierna prędkość są głównymi przyczynami wypadków. Około 40 proc. ofiar od początku grudnia 2012 r. stanowili pijani piesi.

Rząd rozpoczął narodową kampanię mającą na celu zmniejszenie o połowę w ciągu siedmiu lat liczby wypadków na drogach.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m221473.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przekonuja;ze;fotoradary;to;nie;skarbonki,32,0,1226272.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przekonują, że fotoradary to nie skarbonki Urządzenia są stawiane na drogach w tych miejscach, w których dochodzi do największej liczby śmiertelnych wypadków -przekonuje resort transportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/m246145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komunikacja;lotnicza;2012;rok;byl;niezwykle;bezpieczny,138,0,1225354.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To był najlepszy rok od drugiej wojny światowej Liczba wypadków z ofiarami śmiertelnymi osiągnęła najniższy poziom od czasów drugiej wojny światowej - głosi raport opublikowany przez specjalistyczną organizację Aviation Safety Network.
Tagi: rpa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz