Notowania

wyprawka szkolna
25.08.2012 22:52

Wyprawki szkolne. Jak zaoszczędzić?

Od kilkuset do półtora tysiąca złotych - tyle kosztuje wyprawka szkolna według wyliczeń rodziców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

Od kilkuset do półtora tysiąca złotych - tyle kosztuje wyprawka szkolna według wyliczeń rodziców. W księgarniach ruch duży, ale podręczniki to czubek góry lodowej szkolnych wydatków -jak mówią matki uczniów w różnym wieku.

Rodzice starannie wybierają miejsce zakupu podręczników, tak żeby było najtaniej. - _ To wygląda różnie, zależy od rodzica i liczby dzieci. Zdarzają się rodzice, którzy przychodzą i notują ceny podręczników. Przy duże ilości książek jest niemożliwe zignorowanie kryterium ceny _- zaznacza pani Iwona z księgarni w centrum Warszawy.

W ubiegłym roku ponad dwa miliony dzieci skorzystały z dofinansowania wyprawki szkolnej w postaci jednorazowego dodatku do zasiłku rodzinnego. Jeżeli rodzina spełnia kryteria dochodowe a tego zasiłku nie pobiera jeszcze w sierpniu powinna złożyć wniosek, wówczas dzieci mogą otrzymać świadczenia, w tym dodatek w kwocie 100 złotych we wrześniu.

Dochód w rodzinie nie może przekraczać 504 złotych na osobę, lub 583, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne.

Czytaj więcej w Money.pl
Dla nich Cobain nie żył od zawsze. Przewodnik Roberta de Niro młodzi Amerykanie znają raczej jako byłego agenta CIA z komedii Poznaj mojego tatę, a nie młodego Vito Corleone.
Tak będą działać szkoły w czasie Euro 2012 W części szkół skrócone zostaną w tych dniach lekcje, a część przedszkoli i żłobków może działać dłużej niż zwykle.
Polko niezwykle ostro o antyterrorystach _ Wybrano najgorszą opcję, a można było na przykład... _ - komentuje generał Polko.
Tagi: wyprawka szkolna, dzieci, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz