Notowania

"Wystarczy nie kraść". Czy słowa premier staną się nowym hasłem rządu?

Czy słowa premier będą nowym hasztagiem rządu PiS?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

- Wystarczy nie kraść – mówiła w czwartek premier Beata Szydło w Jaworznie, chwaląc się danymi. Tydzień później - pod tym samym hasłem - odbędzie się debata o najważniejszych zmian w podatkach. Czy po #Dobra Zmiana czeka nas nowy hashtag rządu PiS?

Wzrost PKB na poziomie 4 proc. w pierwszym kwartale, wyższe o 33 proc. wpływy z podatku VAT, a także podatku CIT. Zdaniem rządu to dowód skuteczności we wdrażaniu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała premier.

Hasło "Wystarczy nie kraść" premier jak mantrę powtarza od pewnego czasu. Pierwszy raz z całą mocą wybrzmiały na początku kwietnia, podczas debaty nad wotum nieufności względem rządu PiS. Wówczas, jak relacjonowaliśmy w money.pl, na zarzuty opozycji premier ripostowała podsumowując 8-letnią kadencję rządów PO-PSL, mówiąc właśnie: "Wystarczyło nie kraść!".

Hasło Szydło idzie w świat

Kolejni politycy PiS niosą to hasło w świat. Ostatnio na słowa premier powoływał się poseł Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych i były główny ekonomista SKOK-ów.

- Jastrzębska Spółka Węglowa wygenerowała ponad 850 mln zysku. Premier Beata Szydło powiedziała wyraźnie: wystarczy nie kraść i nie marnotrawić publicznych pieniędzy. Za czasów rządów koalicji PO-PSL przez 8 lat straty na oszustwach podatkowych, wyłudzeniach VAT i karuzelach oszacowano na 140 mld zł. To są prawdziwe pieniądze, które trafiały do innych kieszeni – stwierdził w programie "Gość poranka".

Pod tym samym hasłem będzie zorganizowana 8 czerwca konferencja "Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem". Jak zapowiada Polska Agencja Prasowa, debata ma stać się okazją do dyskusji zwolenników i przeciwników najważniejszych zmian w systemie podatkowym w 2017 roku.

Wśród zagadnień ma zostać poruszony problem podatku VAT, kwestia wykreśleń z regestru podatników, odwrotne obciążenia, jak również odpowiedź na pytanie, czy Polska jest w stanie zatrzymać międzynarodową karuzelę podatkową.

Czy słowa premier będą nowym hasztagiem rządu PiS? Być może po #DobraZmiana i #DobryRok czeka nas #WystarczyNieKraść?

**[Jarosław Gowin](https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-6030162542604929c) w money.pl o podatku obrotowym: "Mi się ten pomysł podoba"**

Tagi: Beata Szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2017

PYTAJĄCYtow. Szewczak dlaczego do SKOK z BFG-dopłacono tak dużo szmalu ?

02-06-2017

KAMILa ja przepraszam , że zapytam. KTO KOGO OKRADA, TEN CO NA WAS PRACUJE , CZY TEN CO ŻĄDA OD PRACUJĄCEGO I CIĄGLEMU MAŁO?

04-06-2017

sarekpropaganda sukcesu działa Polska powstała z kolan odpowiwdnio wyselwkcjonowani ludzie- fachowcy postawili gospodarkę na nogi bo nie kradną większych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (352)