Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

"Wystarczy nie kraść". Czy słowa premier staną się nowym hasłem rządu?

352
Podziel się

Czy słowa premier będą nowym hasztagiem rządu PiS?

"Wystarczy nie kraść". Czy słowa premier staną się nowym hasłem rządu?
(PAP/Radek Pietruszka)
bCZsnWqJ

- Wystarczy nie kraść – mówiła w czwartek premier Beata Szydło w Jaworznie, chwaląc się danymi. Tydzień później - pod tym samym hasłem - odbędzie się debata o najważniejszych zmian w podatkach. Czy po #Dobra Zmiana czeka nas nowy hashtag rządu PiS?

Wzrost PKB na poziomie 4 proc. w pierwszym kwartale, wyższe o 33 proc. wpływy z podatku VAT, a także podatku CIT. Zdaniem rządu to dowód skuteczności we wdrażaniu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała premier.

bCZsnWqL

Hasło "Wystarczy nie kraść" premier jak mantrę powtarza od pewnego czasu. Pierwszy raz z całą mocą wybrzmiały na początku kwietnia, podczas debaty nad wotum nieufności względem rządu PiS. Wówczas, jak relacjonowaliśmy w money.pl, na zarzuty opozycji premier ripostowała podsumowując 8-letnią kadencję rządów PO-PSL, mówiąc właśnie: "Wystarczyło nie kraść!".

Hasło Szydło idzie w świat

Kolejni politycy PiS niosą to hasło w świat. Ostatnio na słowa premier powoływał się poseł Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych i były główny ekonomista SKOK-ów.

bCZsnWqR

- Jastrzębska Spółka Węglowa wygenerowała ponad 850 mln zysku. Premier Beata Szydło powiedziała wyraźnie: wystarczy nie kraść i nie marnotrawić publicznych pieniędzy. Za czasów rządów koalicji PO-PSL przez 8 lat straty na oszustwach podatkowych, wyłudzeniach VAT i karuzelach oszacowano na 140 mld zł. To są prawdziwe pieniądze, które trafiały do innych kieszeni – stwierdził w programie "Gość poranka".

Pod tym samym hasłem będzie zorganizowana 8 czerwca konferencja "Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem". Jak zapowiada Polska Agencja Prasowa, debata ma stać się okazją do dyskusji zwolenników i przeciwników najważniejszych zmian w systemie podatkowym w 2017 roku.

Wśród zagadnień ma zostać poruszony problem podatku VAT, kwestia wykreśleń z regestru podatników, odwrotne obciążenia, jak również odpowiedź na pytanie, czy Polska jest w stanie zatrzymać międzynarodową karuzelę podatkową.

bCZsnWqS

Czy słowa premier będą nowym hasztagiem rządu PiS? Być może po #DobraZmiana i #DobryRok czeka nas #WystarczyNieKraść?

**[Jarosław Gowin](https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-6030162542604929c) w money.pl o podatku obrotowym: "Mi się ten pomysł podoba"**

bCZsnWrm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(352)
PYTAJĄCY
3 lata temu
tow. Szewczak dlaczego do SKOK z BFG-dopłacono tak dużo szmalu ?
KAMIL
3 lata temu
a ja przepraszam , że zapytam. KTO KOGO OKRADA, TEN CO NA WAS PRACUJE , CZY TEN CO ŻĄDA OD PRACUJĄCEGO I CIĄGLEMU MAŁO?
sarek
3 lata temu
propaganda sukcesu działa Polska powstała z kolan odpowiwdnio wyselwkcjonowani ludzie- fachowcy postawili gospodarkę na nogi bo nie kradną większych bzdur w życiu nie słyszałem
bCZsnWrn
Wystarczy nie...
3 lata temu
Marcin D.mąż Marty.K (córka byłego prezydenta L.K.) wyłudzał pieniądze z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych 14mln złotych.Po interwencji jedynego sprawiedliwego nadprezesa (wuja Marty) niejaki Marcin D. wyszedł za kaucją 3mln.Ale to są fakty niewygodne dla pisowców
ewko
3 lata temu
Nie kraść???? A wyrzucać miliony w błoto zgodnie z prawem to jest w porządku? Ile nas kosztują komisje smoleńskie, finansowanie Rydzyka, kapelanów woskowych i innych, wszelkie pokropki i świętowania.
Najnowsze komentarze (352)
ojpoj
2 lata temu
i miało "wystarczy nie kraść" i wyszło pisie guano...dla niepełnosprawnych kasy brak , ale wyprawki rząd zamierza fundować:D
dociekliwy
3 lata temu
No właśnie pani premier wystarczy być uczciwym i nie kraść a naród patrzy wam na ręce. Niech te słowa będą przesłaniem do pani i kolegów partyjnych. Kilka dni temu widzieliśmy przed kamerami pokaz korupcji i nepotyzmu w wykonaniu Błaszczaka i Szyszko. Dlaczego ci panowie jeszcze są na wolności?
OLA
3 lata temu
JAK KTOŚ PRACUJE W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA ALBO JEST PREZESEM BANKÓW PZU TO NIE MUSI KRAŚĆ ALE I TAK MA STALE MAŁO TO DO KOGO TE SŁOWA PANI PREMIER DO TYCH CO MAJĄ 1000 ZŁ CZY TYCH CO PO 40 LATACH PRACY MAJĄ 2000 ZŁ EMERYTURY I TRAKTUJE ICH SIĘ ZA BOGATYCH BO RZUCA IM PANI OCHŁAP WALORYZACJI 5ZŁ??? ŻENUJĄCE ALE PRAWDZIWE.CHODZI PANI PO ZAKUPY??? TO NIECH PANI SPRAWDZI CO PANI ZA TO KUPI PO OPŁACENIU MIESZKANIA UBEZPIECZEŃ PRĄDU GAZU LEKARSTW ITP LUDZIE NA DOLE NIE KORZYSTAJĄ Z TAKICH PRZYWILEJÓW JAK RZĄDZĄCY.MOŻE OGRANICZYĆ RZĄDZĄCYCH KOSZTY???ZADUMA.
maq
3 lata temu
Nie trzeba kraść jak się ma kolegów w rządzie co dadzą pracę za 90K miesięcznie.
Urzędnik Jan
3 lata temu
Prawo do okradania przysługuje rządzącym.
miki
3 lata temu
Wystarczy 90 tysi w radzie nadzorczej. Obrzydliwa demagogia.
dom
3 lata temu
Wystarczy nie przekazywać kopert.
suweren
3 lata temu
ponowimy to pytanie przed końcem kadencji
bCZsnWrf
lulina
3 lata temu
z tą krytyką kradzenia to powinna uważać.rozkręcili nepotyzm do niesłychanych rozmiarów,nawsadzali gdzie tylko się dało nieudaczników ,nieuków i leserów i to niebawem da takie rezultaty,że o poprzednich złodziejach bedziemy mówili z sentymentem i szacunkiem za ich umiar i takt.
Ja
3 lata temu
Niech rządzą ludzie którzy mają pojęcie to co robią.Cyrk ino kółek brakuje
b1234
3 lata temu
Wiecie jak się robi wzrost zwrotu podatku VAT? Nie oddaje się go miesiącami firmom eksportującym za granicę. I wzrost jest!
Irko
3 lata temu
Jestem rencistą , samotnym ojcem , 11 lat wychowujędwi córki , jedna niepełnosprawna ! Moje 3 letnie zarobki brutto , to równowartość jednej premii kwartalnej Maciorowicza MON ! Miesięczny zarobek prezesa PiS w Orlen to moje dochody brutto przez okres. 5-6 lat ! Moja podwyżka miesięczna to 3,70 zł. w rządowych ławach tylko w tym roku podwyżka sięga od 2- do 12 tys. zł . ! Pani premier , kto tu kradnie i kogo , okrada ??? Nawet 500+ i zasiłek rodzinny z dodatkami zabraliście dobra zmiano , bo zarobki przekroczyły o 13,69 zł na osobę ,a ja tylko chciałem dorobić nockami (dodatek) na lekarstwa ! I Pani mówi o uczciwości ? Zatrudniając koleżanki i znajomych do pracy w resorcie finansów publicznych PKO bez potrzebnych kwalifikacji i innych spółkach skarbu pańństwa , to chyba jakiś koszmarny żart dla ubogich ??? To zwykłe oszustwo , kłam i złodziejstwo !!!
cfzda
3 lata temu
Też tak uważam, wszystkie DOJNE SPÓŁKI I MISIEWICZE jak najszybciej niech się zastosują do słów swojej szefowej. Czy LEPSZY SORT MOŻE????????
adam
3 lata temu
Oczywiście że ''WYSTARCZY NIE KRAŚĆ "
...
Następna strona