Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

"Wystarczy nie kraść". Czy słowa premier staną się nowym hasłem rządu?

352
Podziel się

Czy słowa premier będą nowym hasztagiem rządu PiS?

"Wystarczy nie kraść". Czy słowa premier staną się nowym hasłem rządu?
(PAP/Radek Pietruszka)
bDZJsFRx

- Wystarczy nie kraść – mówiła w czwartek premier Beata Szydło w Jaworznie, chwaląc się danymi. Tydzień później - pod tym samym hasłem - odbędzie się debata o najważniejszych zmian w podatkach. Czy po #Dobra Zmiana czeka nas nowy hashtag rządu PiS?

Wzrost PKB na poziomie 4 proc. w pierwszym kwartale, wyższe o 33 proc. wpływy z podatku VAT, a także podatku CIT. Zdaniem rządu to dowód skuteczności we wdrażaniu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem Skarbu Państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreślała premier.

bDZJsFRz

Hasło "Wystarczy nie kraść" premier jak mantrę powtarza od pewnego czasu. Pierwszy raz z całą mocą wybrzmiały na początku kwietnia, podczas debaty nad wotum nieufności względem rządu PiS. Wówczas, jak relacjonowaliśmy w money.pl, na zarzuty opozycji premier ripostowała podsumowując 8-letnią kadencję rządów PO-PSL, mówiąc właśnie: "Wystarczyło nie kraść!".

Hasło Szydło idzie w świat

Kolejni politycy PiS niosą to hasło w świat. Ostatnio na słowa premier powoływał się poseł Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych i były główny ekonomista SKOK-ów.

bDZJsFRF

- Jastrzębska Spółka Węglowa wygenerowała ponad 850 mln zysku. Premier Beata Szydło powiedziała wyraźnie: wystarczy nie kraść i nie marnotrawić publicznych pieniędzy. Za czasów rządów koalicji PO-PSL przez 8 lat straty na oszustwach podatkowych, wyłudzeniach VAT i karuzelach oszacowano na 140 mld zł. To są prawdziwe pieniądze, które trafiały do innych kieszeni – stwierdził w programie "Gość poranka".

Pod tym samym hasłem będzie zorganizowana 8 czerwca konferencja "Wystarczy nie kraść, czyli jak dobrze żyć z polskim fiskusem". Jak zapowiada Polska Agencja Prasowa, debata ma stać się okazją do dyskusji zwolenników i przeciwników najważniejszych zmian w systemie podatkowym w 2017 roku.

bDZJsFRG

Wśród zagadnień ma zostać poruszony problem podatku VAT, kwestia wykreśleń z regestru podatników, odwrotne obciążenia, jak również odpowiedź na pytanie, czy Polska jest w stanie zatrzymać międzynarodową karuzelę podatkową.

Czy słowa premier będą nowym hasztagiem rządu PiS? Być może po #DobraZmiana i #DobryRok czeka nas #WystarczyNieKraść?

**[Jarosław Gowin](https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-6030162542604929c) w money.pl o podatku obrotowym: "Mi się ten pomysł podoba"**

bDZJsFSa
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(352)
ojpoj
3 lata temu
i miało "wystarczy nie kraść" i wyszło pisie guano...dla niepełnosprawnych kasy brak , ale wyprawki rząd zamierza fundować:D
dociekliwy
4 lata temu
No właśnie pani premier wystarczy być uczciwym i nie kraść a naród patrzy wam na ręce. Niech te słowa będą przesłaniem do pani i kolegów partyjnych. Kilka dni temu widzieliśmy przed kamerami pokaz korupcji i nepotyzmu w wykonaniu Błaszczaka i Szyszko. Dlaczego ci panowie jeszcze są na wolności?
OLA
4 lata temu
JAK KTOŚ PRACUJE W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA ALBO JEST PREZESEM BANKÓW PZU TO NIE MUSI KRAŚĆ ALE I TAK MA STALE MAŁO TO DO KOGO TE SŁOWA PANI PREMIER DO TYCH CO MAJĄ 1000 ZŁ CZY TYCH CO PO 40 LATACH PRACY MAJĄ 2000 ZŁ EMERYTURY I TRAKTUJE ICH SIĘ ZA BOGATYCH BO RZUCA IM PANI OCHŁAP WALORYZACJI 5ZŁ??? ŻENUJĄCE ALE PRAWDZIWE.CHODZI PANI PO ZAKUPY??? TO NIECH PANI SPRAWDZI CO PANI ZA TO KUPI PO OPŁACENIU MIESZKANIA UBEZPIECZEŃ PRĄDU GAZU LEKARSTW ITP LUDZIE NA DOLE NIE KORZYSTAJĄ Z TAKICH PRZYWILEJÓW JAK RZĄDZĄCY.MOŻE OGRANICZYĆ RZĄDZĄCYCH KOSZTY???ZADUMA.
bDZJsFSb
maq
4 lata temu
Nie trzeba kraść jak się ma kolegów w rządzie co dadzą pracę za 90K miesięcznie.
Urzędnik Jan
4 lata temu
Prawo do okradania przysługuje rządzącym.
...
Następna strona