Notowania

wskaźnik dobrobytu
17.10.2013 09:11

Wzrasta wskaźnik dobrobytu. Jest lepiej o 0,7 procenta

Powolna poprawa sytuacji w Polsce trwa od lutego 2013 roku - wskazują eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporter)

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, wzrósł w październiku w stosunku do wartości sprzed miesiąca o 0,7 pkt do 94,5 pkt - podało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

_ Do jego wzrostu w równym stopniu przyczyniły się: wolniej rosnące ceny, umiarkowany wzrost wynagrodzeń oraz niewielka poprawa na rynku pracy, wyrażająca się wzrostem liczby zatrudnionych - czytamy w komentarzu do komunikatu BIEC. _

_ Dla konsumentów szczególne znaczenie miała stabilizacja cen żywności w ostatnich czterech miesiącach. W znacznym stopniu zjawisko to miało charakter sezonowy, jednak okresowo zwiększało siłę nabywczą gospodarstw domowych _- zaznaczają eksperci.

_ _

_ Od maja bieżącego roku obserwujemy również bardzo powolny wzrost zatrudnienia. Natomiast realne wynagrodzenia w zasadzie od początku roku nie zmieniają się. Wszystko to składa się na bardzo powolną poprawę Wskaźnika Dobrobytu, którą obserwujemy od lutego 2013 _ - napisano w komentarzu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wskaźnik dobrobytu, dobrobyt w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz