Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost gospodarczy w Polsce. Co prognozuje ministerstwo gospodarki?

0
Podziel się:

Niepewność związana z sytuacją polityczną oraz reakcjami podmiotów gospodarczych, choć pozostaje na wysokim poziomie, to wciąż nie odbija się znacząco na konsumpcji - komentuje resort gospodarki.

Wzrost gospodarczy w Polsce. Co prognozuje ministerstwo gospodarki?
(endostock - Fotolia.com)
bEKyHltx

Tempo wzrostu polskiej gospodarki pozostaje zrównoważone, perspektywy dla drugiej połowy roku są dobre, a istniejące ryzyka leżą poza Polską - skomentował dane GUS resort gospodarki.

_ - Szacunki GUS, nieznacznie wyższe od wcześniejszych "szybkich" szacunków tempa wzrostu wskazują, że spowolnienie tempa nie jest znaczące. Zaś wciąż wszystkie czynniki wzrostu, tj. konsumpcja, inwestycje i eksport pozytywnie wpływają na wzrost gospodarczy. Pozostaje on zatem zrównoważony i w ocenie ekspertów MG powinien taki pozostać w kolejnych dwu kwartałach. Odbudowa zapasów oraz jej konsekwencje dla importu wynikają po części z efektu bazowego, tj. gwałtownego dostosowania zapasów, obserwowanego przed rokiem _ - napisano.

Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2014 roku wzrósł o 3,3 proc. rok do roku w porównaniu ze wzrostem o 3,4 proc. w ujęciu rocznym w I kwartale. Wcześniej GUS podał w szacunkach _ flash _, że w II kwartale rdr PKB wzrósł o 3,2 proc.

bEKyHltz

_ - Perspektywy wzrostu w drugiej połowie roku pozostają dobre, istnieją jednak ryzyka, które leżą poza naszą gospodarką. Niepewność związana z sytuacją polityczną oraz reakcjami podmiotów gospodarczych, choć pozostaje na wysokim poziomie, to wciąż nie odbija się znacząco na konsumpcji i procesach inwestycyjnych w naszej gospodarce _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKyHlua
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)