Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wzrost PKB Polski będzie wyższy od prognoz. Tak zapewnia Tusk

0
Podziel się:

- W Polsce jest ciężko, ale Polska ciągle lepiej sobie radzi niż inni - uważa premier.

Wzrost PKB Polski będzie wyższy od prognoz. Tak zapewnia Tusk
(PAP/Jakub Kamiński)

Wzrost gospodarczy w Polsce w 2013 roku będzie wyższy niż 1,2 procent PKB prognozowane przez Komisję Europejską - powiedział premier Donald Tusk.

Komisja Europejska ogłosiła dziś, że wzrost gospodarczy w Polsce w tym roku spowolni do 1,2 procent, by w 2014 r. przyspieszyć do 2,2 procent.

Według premiera _ to, co jest optymistyczne w tej prognozie, to fakt, że Komisja uważa, że deficyt - mimo słabszego wzrostu w Polsce - będzie zbliżał się do tych wymogów na poziomie 3 procent _.

W ocenie szefa rządu nikt nie zakłada, że kryzys w Europie spowoduje destabilizację finansową w Polsce, dlatego prognozę KE uważa _ za budującą _. _ - Ona nie jest entuzjastyczna, ale jest budująca _ - dodał. Tusk zaznaczył, że _ prognozy Komisji są ostrożne _. _ - W Polsce jest ciężko, ale Polska ciągle lepiej sobie radzi niż inni _ - mówił Tusk.

Zdaniem Tuska druga połowa tego roku będzie lepsza dla polskiej gospodarki niż pierwsze półrocze. - _ Końcówka 2013 będzie wyraźnie lepsza, niż początek roku, ale to ciągle nie będzie to tempo, o które nam chodzi _ - podkreślił.

Komisja Europejska ogłosiła w piątek, że wzrost gospodarczy w Polsce w 2013 roku spowolni do 1,2 proc., by w 2014 r. przyspieszyć do 2,2 proc. W listopadzie KE prognozowała odpowiednio 1,8 proc. i 2,6 procent.

Zgodnie z prognozami KE deficyt polskiego sektora finansów publicznych będzie się obniżał z _ nieco poniżej _ 3,5 proc. PKB w 2012 r. do 3,4 proc. w 2013 r. i 3,3 proc. w 2014 r. W listopadzie Komisja prognozowała deficyt 3,4 proc. PKB w 2012, 3,1 proc. w 2013 r. i 3,0 proc. w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Recesja w strefie euro. Oberwało się także Polsce Komisja Europejska opublikowała najnowsze prognozy. Dane nie napawają optymizmem.
PKB pójdzie w górę? Takie są prognozy Choć Polska uniknie recesji, to nie należy się spodziewać znacznego ożywienia.
Kryzys dosięgnie Polskę. Koniec zielonej wyspy Donald Tusk wyraził nadzieję, że w drugiej połowie roku koniunktura poprawi się.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)