Notowania

polskie pkb
18.07.2012 19:35

Wzrost PKB w drugim kwartale będzie niższy

Analitycy Ministerstwa Gospodarki przedstawili szacunki dotyczące wzrostu polskiej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime.com)

Po czerwcowych danych o produkcji przemysłowej, analitycy Ministerstwa Gospodarki szacują, że wzrost PKB w drugim kwartale 2012 r. spowolnił poniżej 3 proc. z 3,5 proc. odnotowanych w pierwszym kwartale tego roku.

_ Zmniejszająca się dynamika produkcji przemysłowej oraz budowlanej oznacza, że wzrost PKB w drugim kwartale 2012 roku prawdopodobnie zwolni do poziomu poniżej 3 proc. _ - oceniają ekonomiści z Departamentu Analiz i Prognoz resortu gospodarki.

GUS podał, że produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 1,2 proc. rdr, po wzroście o 4,6 proc. w maju, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,0 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła w czerwcu rdr o 2,6 proc., a mdm spadła o 2,0 proc.

_ W lipcu 2012 roku tempo wzrostu produkcji powinno przyśpieszyć do poziomu około 3 proc. _ - prognozują analitycy ministerstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Przedsiębiorcy wiedzą jak podwoić unijny PKB Program został przekazany szefom państw i rządów przy okazji ostatniego szczytu Rady Europejskiej.
MFW zmienia prognozy dla Polski. Będzie... Ostrzegają, że mocne związki gospodarcze Polski z resztą Europy, mogą spotęgować negatywne skutki.
NBP zbadał kondycję polskich firm. Oto wyniki Choć w pierwszym kwartale spadła dynamika eksportu, to jednocześnie wzrósł odsetek firm, które są rentowne - czytamy w raporcie.
Tagi: polskie pkb, gus, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz