Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

YouTube zablokowany w Pakistanie przez antyislamski film

0
Podziel się

Wszelkie próby wejścia na stronę tego serwisu internetowego w Pakistanie są blokowane z powodu niestosownej treści.

YouTube zablokowany w Pakistanie przez antyislamski film
(YouTube.com)
bDIeuzfV

Pakistański premier Raja Pervez Ashraf zarządził blokadę dostępu do YouTube z powodu nakręconego w USA antyislamskiego filmu wideo, który doprowadził do wybuchu antyamerykańskich protestów w świecie muzułmańskim.

Wszelkie próby wejścia na stronę tego serwisu internetowego w Pakistanie są blokowane z powodu _ niestosownej treści _. Decyzja o zablokowaniu YouTube zapadła po odmowie pozytywnego ustosunkowania się serwisu do sugestii rządu Pakistanu; proponował on usunięcie z sieci filmu, który dla muzułmanów jest bluźnierczy.

Zamieszczenie na YouTube filmu _ Niewinność muzułmanów _ nakręconego w USA przez, jak pisze AFP, niewielką grupę chrześcijańskich ekstremistów, wywołało falę protestów. Trwają one niemal od tygodnia głównie pod siedzibami przedstawicielstw dyplomatycznych USA w co najmniej 20 państwach, gdzie dominuje ludność muzułmańska. Film _ Niewinność muzułmanów _ przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

bDIeuzfX

W Pakistanie, gdzie w Peszawarze i Karaczi protestowało kilka tysięcy osób, śmierć poniosło dwóch manifestantów. Do pierwszych manifestacji przeciwko filmowi doszło w Pakistanie w miniony piątek.

Ogółem w antyamerykańskich protestach przeciwko filmowi zginęło 19 osób, w tym - w Bengazi - amerykański ambasador w Libii.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie niszczą tajne dokumenty Decyzja o niszczeniu tajnych materiałów w sytuacji, jaka panuje w Libanie, ma charakter rutynowy.
Al-Kaida: Zabijajcie dyplomatów z USA Organizacja wezwała do usunięcia ambasad USA z muzułmańskich ziem. -_ Niech będzie to krok w kierunku wyzwolenia krajów muzułmańskich spod amerykańskiej hegemonii _ - wzywa Al-Kaida.
USA zastraszone? Ewakuują dyplomatów Departament Stanu umotywował swoją decyzję falą antyamerykańskich demonstracji w Tunezji i Sudanie. Odradził też obywatelom amerykańskim odwiedzanie tych krajów.
bDIeuzgy
Źródło:
KOMENTARZE
(0)