Notowania

Z ministerstwa pracy do Polskiego Funduszu Rozwoju. Bartosz Marczuk będzie wiceprezesem

Tydzień temu Bartosz Marczuk zrezygnował z funkcji wiceministra w resorcie Elżbiety Rafalskiej. Ma już nową funkcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Wozniak/East News)
Bartosz Marczuk będzie wiceprezesem PFR

Raptem tydzień temu Bartosz Marczuk zrezygnował z funkcji wiceministra w resorcie Elżbiety Rafalskiej. Teraz ma już nową funkcję.

Jak poinformował Polski Fundusz Rozwoju, od 19 listopada Marczuk dołączy do zarządu jako wiceprezes. - Jest to wzmocnienie naszej spółki w przededniu realizacji jednego z największych programów społecznych ostatnich lat czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych - powiedział prezes PFR Paweł Borys.

Jak dodał Borys, wdrożenie PPK to ogromne wyzwanie organizacyjne, bo Fundusz musi teraz stworzyć ewidencję wpłat dla ponad 11,5 miliona pracowników, system rozliczeń i dopłat oraz uruchomić portal informacyjny PPK.

- Nowy wiceprezes zarządu będzie nadzorował pion odpowiedzialny za te elementy programu. Jestem przekonany, że doświadczenie pana Marczuka w zakresie znajomości systemu emerytalnego i realizacji dużych programów społecznych zaowocuje sprawnym uruchomieniem systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jest to jeden z najważniejszych projektów całego zespołu PFR na najbliższe lata - powiedział Borys.

Zobacz też: Pracownicze Plany Kapitałowe coraz bliżej. Prezes PFR wyjaśnia, o co chodzi

O odejściu z ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej Marczuk poinformował 7 listopada. Nie komentował wtedy swojej decyzji. W resorcie Elżbiety Rafalskiej Marczuk był odpowiedzialny m.in. za program 500+.

Po wygranych przez PiS wyborach Marczuk porzucił dla ministerstwa pracy swoją dotychczasową pracę w tygodniku Wprost, w którym był zastępcą redaktora naczelnego.

Zgodnie z ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych Polski Fundusz Rozwoju będzie organizował wdrożenie programu PPK oraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie ewidencji uczestników PPK, rejestru instytucji finansowych dopuszczonych do oferowania PPK oraz stworzy dla pracodawców i pracowników dedykowany portal internetowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2018

BejbeMasakra

13-11-2018

...............Nowe, bogatsze koryto.

13-11-2018

MaksTo się nazywa korupcja polityczna... i skok na kase

Rozwiń komentarze (9)