Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Z sercem do pracownika, czyli jak zostać Dobrym Pracodawcą?

4
Podziel się:

W czasach coraz większych braków kadrowych na rynku oraz problemu wysokiego wskaźnika rotacji pracowniczej, który stanowi poważne zagrożenie dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw i pociąga za sobą duże koszty, budowanie silnej marki pracodawcy staje się koniecznością.

Z sercem do pracownika, czyli jak zostać Dobrym Pracodawcą?
(Geoff Robinson Photography/REX)

Gdy rynek dynamicznie się zmienia, pracownicy korzystają z wielu możliwości rozwoju, również za granicą. To dlatego zbudowanie silnej marki przedsiębiorstwa jest możliwe jedynie poprzez dobre współdziałanie pracodawcy z pracownikami. Program Dobry Pracodawca, *powstały z inicjatywy Kiwi Jobs oraz Fundacji Absolvent jest pierwszym w Polsce, programem certyfikującym, skierowanym do blue collars (gastronomia, praca w sklepie, obsługa klienta, kierowcy i kurierzy, produkcja i magazyn). Po przejściu szczegółowego procesu weryfikacji, pracodawcy mogą bezpłatnie otrzymać tytuł *Dobrego Pracodawcy.

_ „Celem programu Dobry Pracodawca jest stworzenie przyjaznej przestrzeni biznesu i życia, w kt _ ó _ rej chce się pracować, przebywać i realizować. W Kiwi Jobs wierzymy, że bycie Dobrym Pracodawcą to gwarancja rynkowego sukcesu, ponieważ żadna firma nie osiągnie go bez lojalnych i zadowolonych pracownik _ ó _ w _ ” _ - mówi Katarzyna Godlewska, założycielka Kiwi Jobs. _ „Dobry Pracodawca to firma, kt _ ó _ ra zatrudnia legalnie, respektuje warunki umowy z pracownikiem, terminowo wypłaca wynagrodzenie, przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, tworzy przyjazne środowisko zawodowe oparte na pozytywnych relacjach międzyludzkich, promuje wartości takie jak szacunek dla drugiego człowieka, uczciwość i zaufanie, inwestuje w rozw _ ó _ j swoich pracownik _ ó _ w a tak _ że docenia ich stosując systemy motywacyjne. Tworzymy społeczność przedsiębiorców, dla kt _ ó _ rych dobro, szacunek do drugiego człowieka, uczciwość i lojalność są najważniejsze. Wspieramy ponadczasowe, uniwersalne wartości i
chcemy o tym głoś __ no mówić _”.

Aby uzyskać certyfikat pracodawcy muszą przejść szczegółowy proces weryfikacyjny i spełnić określone w nim standardy. Najważniejsze kryteria, to: świadczenia podstawowe i dodatkowe oraz warunki pracy, rozwój kariery zawodowej pracowników oraz szkolenia. Ważny jest także sposób zarządzania kulturą organizacyjną firmy.

Firmy mogą zgłaszać się do programu Dobry Pracodawca samodzielnie. Mogą też być zgłaszane przez swoich pracowników. Niezależny audyt wszystkich odpowiedzi jest gwarancją odpowiedniego przebiegu procesu. W skład Rady, która decyduje o przyznaniu certyfikatu wchodzą:

- Mirosław Godlewski – doradca w Boston Consulting Group, ekspert m.in. z zakresu TMT, logistyki oraz branży towarów konsumpcyjnych i przemysłowych,

- Maciej Hassa – ekspert ds. rynku pracy i employer brandingu

- Dominik Wiegand – współzałożyciel Grupy Absolvent

_ „ __ Dzięki poszerzaniu sie? grona firm wspierających program _**_ Dobry Pracodawca _**_ zyskujemy wszyscy – jako pracownicy, przedsiębiorcy i klienci” _ - mówi Godlewska. Do tej pory certyfikat Dobrego Pracodawcy otrzymały firmy: Nationale Nederlanden, VF Polska Distribution Sp. z o.o.(marki: Lee, Wrangler, The North Face, Vans, Eastpak), B&B Hotels Polska Sp. z o.o., databroker S.A., GOTHAER Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Costa Coffee, Tiger Warsaw Sp. z o. o. , Green Coffee Sp z o.o., Super Prezenty, Yves Rocher Polska Sp. z o.o.

Zdobycie certyfikatu uprawnia do posługiwania się tytułem Dobry Pracodawca do końca 2019 roku. Następnie pracodawcy będą co roku przechodzić proces odnowienia certyfikatu, aby pracownicy zawsze mieli pewność, że aplikują do firmy oferującej atrakcyjne i transparentne warunki zatrudnienia.

Więcej informacji:

www.kiwijobs.pl

Informacja prasowa

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Wielki
6 lat temu
Zaraz nie będę miał kto pracować. Po co szef jak firma zamknięta.
Boss
6 lat temu
Pracy się nie daje, pracę się wykonuje, za którą powinno się wypłacić pensję z/g z uzyskanymi dochodami za produkt ( wykonaną operację technologiczną lub intelektualna )
Krzysztof
6 lat temu
Pięknie napisane ale niestety nie realne. Oczywiście większość pracodawców płaci na czas przestrzega bhp i tym podobnych punktów ale to by było na tyle. W dzisiejszym świecie wartości z drugiej połowy artykułu nie mają szans na zastosowanie, no bo jak mogą kiedy wszystkim rządzi pieniądz. Dla większości pracodawców jesteśmy tylko maszynami które muszą sprawnie działać i nikogo nie obchodzi jak, a gdy maszyna zacznie być awaryjna to się ją najzwyczajniej wymienia na nową. Czytając to prawdopodobnie powiecie " no patrz kolejny maruda tylko narzekać potrafi" No cóż taka jest rzeczywistość jaką do tej pory poznałem i nie sądzę aby to się jakoś diametralnie zmieniło. Dziękuję za uwagę i życzę wszystkiego dobrego.
Pracownik
6 lat temu
Nie pracodawca tylko pracobiorca, który nie płaci za wykonaną pracę z/g z przedsięwzięciem, którym kieruje jako przedsiębiorca.