Notowania

wiadomości
12.10.2018 12:05

Z udziału w "Davos na pustyni" wycofuje się szef Banku Światowego

Kolejne osoby rezygnują z udziału w prestiżowej konferencji Future Investment Initiative w Arabii Saudyjskiej. Nie przyjedzie na nią również Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GOH CHAI HIN/AFP/East News)
Prezesa Banku Światowego nie przyjedzie na konferencję w Arabii Saudyjskiej

O decyzji prezesa Banku Światowego napisał "Financial Times", powołując się na komunikat banku. Wynika z niego, że Kim poinformował wcześniej władze saudyjskie, ale jak zauważa dziennik, jego nazwisko jeszcze w piątek figurowało na liście potwierdzonych prelegentów konferencji Future Investment Initiative.

Wycofanie się prezesa Banku Światowego z ważnej konferencji w Arabii Saudyjskiej, która zyskała już miano "Davos na pustyni", media łączą z zaginięciem dziennikarza Jamala Khashoggiego, niechętnego wobec saudyjskich władz. Tureckie władze są przekonane, że znany opozycyjny dziennikarz Jamal Khashoggi został zamordowany wewnątrz konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule.

W reakcji na wiadomości o Jamalu Khashoggim liderzy świata biznesu na nowo rozważają swój udział w konferencji. Jak podaje „Puls Biznesu”, swoją decyzję o rezygnacji z udziału w konferencji podał w piątek prezes Ubera Dara Khosrowshahi. Wcześniej zrobili to m.in. Richard Branson - założyciel Virgin Group, Patrick Soon-Shiong - właściciel Los Angeles Times, współzałożyciel AOL Steve Case oraz współzałożycielka The Huffington Post Arianna Huffington.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz