Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z Warszawy do Gwatemali. PWPW ma coraz więcej zamówień z Ameryki Łacińskiej

2
Podziel się

Honduras, Paragwaj, Gwatemala. Banknoty produkowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych coraz szerszym strumieniem trafiają do portfeli mieszkańców Ameryki Łacińskiej.

Z Warszawy do Gwatemali. PWPW ma coraz więcej zamówień z Ameryki Łacińskiej
bEhgTJxN

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała o nowym rozdziale we współpracy z bankiem centralnym Gwatemali.

PWPW jeszcze w tym roku rozpocznie produkcję banknotów o nominałach 5 i 10 quetzali. Zostaną one wydrukowane na podłożu z domieszką włókien syntetycznych.

– Będzie to największe zamówienie w naszej dotychczasowej współpracy z gwatemalskim bankiem centralnym – powiedział Prezes Zarządu PWPW Maciej Biernat. – Od kilku lat sukcesywnie zdobywamy rynek Ameryki Łacińskiej, a Gwatemala już naszym stałym kontrahentem. Bardzo nas to cieszy, bo zamówienia eksportowe są istotnym źródłem dywersyfikacji przychodów Wytwórni – dodaje.

bEhgTJxP

PWPWprodukuje banknoty dla państw latynoamerykańskich od 2011 r. Dotychczas trafiały m.in. do Gwatemali, Paragwaju i Hondurasu. Obecnie realizuje kilka zamówień dla krajów z tego regionu, w tym na wyprodukowanie 55 mln sztuk banknotów dla Dominikany i 170 mln sztuk banknotów dla Hondurasu. Spółka od kilku lat produkuje również komponenty paszportowe dla Ekwadoru, a od tego roku paszporty dla Hondurasu.

Zobacz także: Banknot o nominale 500 zł w obiegu. Do czego naprawdę będzie służył?

Prezes Maciej Biernat podkreśla, że Ameryka Łacińska to atrakcyjny, ale coraz bardziej wymagający rynek. PWPW jest jednak w stanie sprostać stawianym wymaganiom.

bEhgTJxV

– Dbamy o to, aby nasz park maszynowy był na bieżąco dostosowywany do najnowszych trendów na rynku druków zabezpieczonych. Regularnie uczestniczymy w międzynarodowych konferencjach branżowych, podczas których prezentujemy swoje najnowsze produkty – zapewnił.

W tym roku delegacja PWPW uczestniczyła w sympozjum HSP Latin America 2018 na Dominikanie, gdzie zaprezentowała biometryczne dokumenty tożsamości i banknoty kolekcjonerskie.

Tak wyglądają banknoty o nominałach 5 i 10 quetzali (wzory starej i nowej emisji).

bEhgTJxW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEhgTJyq
wiadomości
KOMENTARZE
(2)
San Escobar
3 lata temu
według mnie na zdjęciach są nominały 10 i 20
El Presidente
3 lata temu
Więcej farby,panowie drukarze.Te banknoty są jakieś wyblakłe i wyglądają jak z odzysku.