Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Karuzela w strategicznej spółce nadal się kręci. Nowy prezes PWPW

Karuzela w strategicznej spółce nadal się kręci. Nowy prezes PWPW

Nowy prezes PWPW Maciej Biernat Fot. PWPW
Nowy prezes PWPW Maciej Biernat

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ma nowego prezesa. Został nim Maciej Biernat. To trzecia osoba zajmująca to stanowisko w ostatnich 9 miesiącach. Jeśli doliczymy do tego pełniących obowiązki, okaże się, że jest już piątą osobą kierującą w tym okresie spółką.

"12 lipca br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. powołało Macieja Biernata na stanowisko Prezesa Zarządu" – brzmi komunikat państwowej spółki odpowiedzialnej m.in. za drukowanie zwartości naszych portfeli - zarówno banknotów, jak i dokumentów. Nowy prezes PWPW jest prawnikiem, który swoje wykształcenie uzupełnił studiami menedżerskimi. W dotychczasowej karierze zarządzał m.in. "spółkami z branży przemysłu, budownictwa, finansów oraz funduszem private equity".

Polityka rządu wobec spółek Skarbu Państwa w ogniu krytyki szefa BCC :

 

 

Maciej Biernat zajmie stanowisko, której jako pełniący obowiązki zajmował od marca Tomasz Karusewicz. Ten z kolei zastąpił również p.o. prezesa Roberta Malickiego, który w ciągu miesiąca skłócił się ze związkowcami i pracownikami spółki. Poprzednikiem Malickiego był Jakub Skiba, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Ten w fotelu "wytrzymał " niespełna 4 miesiące - od października 2017 r. do lutego 2018 r. Z PWPW odszedł, gdy po rekonstrukcji rządu, w trakcie "czyszczenia" spółek z ludzi związanych z Antonim Macierewiczem, został powołany na stanowisko prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

By dopełnić obrazu karuzeli w uznawanej za strategiczną spółce warto przypomnieć, że Jakub Skiba do PWPW przychodził w roli "strażaka", gdy z fotela jej szefa z hukiem wyleciał poprzedni prezes Piotr Woyciechowski po ujawnieniu faktu podsłuchiwania działających w przedsiębiorstwie związkowców.

Czytaj także
Polecane galerie
Kolega z TVP
2018-07-24 21:39
Karusewicz Tomasz. Chroń nas pisie przed takimi fachowcami. Skarbnik PiS w zachodniopomorskim, potem dyrektor w TVP I członek kilku rad nadzorczych spółek skarbu państwa, później członek zarządu w spółce grupy PZU, teraz PWPW. Zna się chłop na wszystkim :) PiS ma bardzo krótka ławkę skoro takie osobowości zarządzają państwowym majątkiem.
Michał
2018-07-18 01:08
6 prezes w ciągu 10 miesięcy... Szkoda komentować. Niedługo nie będzie tam co zbierać.
Majewski
2018-07-14 12:05
Karusewicz? To ten fachowiec, tzn. skarbnik PiSu ze Szczecina? Ciekawe ile kolezanek i kolegów zatrudnił już w pwpw?
Pokaż wszystkie komentarze (13)