Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ma nowego p.o. prezesa. Doniesienia mediów się nie sprawdziły

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ma nowego p.o. prezesa. Doniesienia mediów się nie sprawdziły

W skład rady nadzorczej PWPW S.A. powołany został Tomasz Karusewicz Fot. Jacek Bereźnicki
W skład rady nadzorczej PWPW S.A. powołany został Tomasz Karusewicz

Robert Malicki został powołany na p.o. prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dotychczasowy szef PWPW Jakub Skiba kilka dni temu tygodniu przejął stery Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Aktualizacja: 20:16

 

Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych powierzyła Robertowi Malickiemu pełnienie obowiązków prezesa tej spółki - poinformował w poniedziałek zespół prasowy PWPW S.A. Wcześniej spekulowano, że stanowisko to obejmie Jakub Opara, szef Stadionu Narodowego.

W skład rady nadzorczej PWPW S.A. powołany został Tomasz Karusewicz. Rada Nadzorcza wybrała go na przewodniczącego tego gremium.

Robert Malicki z wykształcenia jest inżynierem. To absolwent Politechniki Warszawskiej. Posiada też dyplom MBA Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. W PWPW pracuje od maja 2014 r. Początkowo zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. inwestycji i nieruchomości w Biurze Techniki i Inwestycji.

Wideo: Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

 

 

Jakub Skiba przyszedł do PWPW w październiku wprost z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie pełnił funkcję sekretarza stanu. Awaryjny tryb nominacji nowego szefa tej strategicznej spółki Skarbu Państwa był efektem nagłej dymisji prezesa Piotra Woyciechowskiego.

Woyciechowski, uważany za bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza, wpadł w tarapaty po ujawnieniu przez media nielegalnego podsłuchiwania szefów związków zawodowych w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Nagrania miały być wykorzystywane jako narzędzie w sporze części załogi z prezesem.

Zmiany kadrowe nie ominęły innej ważnej państwowej spółki. Po styczniowej rekonstrukcji rządu Błaszczak objął stery w MON, które sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Już krótko po tej zmianie mówiło się, że w PGZ ma dojść do "wyczyszczenia" kadr powołanych za czasów, gdy MON kierował Antoni Macierewicz.

pwpw, pgz, jakub opara
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
WERA
2018-02-12 20:51
Rozliczenie PIT przez internet
Nick
2018-02-12 20:50
Rozliczenie PIT
turbo
2018-02-12 20:50
Program PIT dla freelancera
Pokaż wszystkie komentarze (11)