Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ma nowego p.o. prezesa. Doniesienia mediów się nie sprawdziły

11
Podziel się:

Robert Malicki został powołany na p.o. prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dotychczasowy szef PWPW Jakub Skiba kilka dni temu tygodniu przejął stery Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

W skład rady nadzorczej PWPW S.A. powołany został Tomasz Karusewicz
W skład rady nadzorczej PWPW S.A. powołany został Tomasz Karusewicz (Jacek Bereźnicki)

_ _Aktualizacja: 20:16

Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych powierzyła Robertowi Malickiemu pełnienie obowiązków prezesa tej spółki - poinformował w poniedziałek zespół prasowy PWPW S.A. Wcześniej spekulowano, że stanowisko to obejmie Jakub Opara, szef Stadionu Narodowego.

W skład rady nadzorczej PWPW S.A. powołany został Tomasz Karusewicz. Rada Nadzorcza wybrała go na przewodniczącego tego gremium.

Robert Malicki z wykształcenia jest inżynierem. To absolwent Politechniki Warszawskiej. Posiada też dyplom MBA Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie. W PWPW pracuje od maja 2014 r. Początkowo zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. inwestycji i nieruchomości w Biurze Techniki i Inwestycji.

Wideo: Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

Jakub Skiba przyszedł do PWPW w październiku wprost z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie pełnił funkcję sekretarza stanu. Awaryjny tryb nominacji nowego szefa tej strategicznej spółki Skarbu Państwa był efektem nagłej dymisji prezesa Piotra Woyciechowskiego.

Woyciechowski, uważany za bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza, wpadł w tarapaty po ujawnieniu przez media nielegalnego podsłuchiwania szefów związków zawodowych w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Nagrania miały być wykorzystywane jako narzędzie w sporze części załogi z prezesem.

Zmiany kadrowe nie ominęły innej ważnej państwowej spółki. Po styczniowej rekonstrukcji rządu Błaszczak objął stery w MON, które sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Już krótko po tej zmianie mówiło się, że w PGZ ma dojść do "wyczyszczenia" kadr powołanych za czasów, gdy MON kierował Antoni Macierewicz.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
WERA
6 lat temu
Rozliczenie PIT przez internet
Nick
6 lat temu
Rozliczenie PIT
turbo
6 lat temu
Program PIT dla freelancera
dd
6 lat temu
PIT przez internet
Matt
6 lat temu
jak wolicie się rozliczać?