Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Za 17 mln zł nowy terminal lotniczy w Jasionce koło Rzeszowa

0
Podziel się:

W budynku znajdować się będą m.in. placówka kontroli straży granicznej, graniczny lekarz weterynarii oraz urząd celny

17 mln zł kosztował budynek administracyjno-techniczny przekazany do użytku w poniedziałek na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Jest to kolejna inwestycja poprawiająca warunki obsługi na lotnisku.

'Koszt budowy tego obiektu to 17 mln zł. Wybudowano go w 15 miesięcy' - poinformował Stanisław Zwiercan, dyżurny portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

W budynku znajdować się będą m.in. placówka kontroli straży granicznej, graniczny lekarz weterynarii oraz urząd celny. Powierzchnia budynku wynosi 6000 m kw, a on sam spełnia wymogi i standardy Unii Europejskiej.

Inwestycja ta jest kolejną zrealizowaną w ramach unowocześniania i doposażania rzeszowskiego portu lotniczego. W latach 1994-2000 PP Porty Lotnicze zainwestowało w infrastrukturę techniczną portu w Jasionce blisko 36 mln zł. W roku 2001 planują wydać dalsze 27 mln zł na budowę ośrodka radiolokalizacyjnego, lotniskowego systemu meteo i modernizację wnętrza terminalu.

Lotnisko w Jasionce obsługuje stałą linię pasażerską z Warszawą oraz operacje dużych samolotów cargo, głownie dla importerów polskich artykułów konsumpcyjnych do krajów byłego ZSRR. W najbliższych planach jest uruchomienie bezpośredniego połączenia z USA.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)