Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Za trzy lata zabraknie ropy?

0
Podziel się:

Szef Totalu prognozuje załamanie produkcji paliw. Z powodu niedoinwestowania.

Za trzy lata zabraknie ropy?
(MEDEF/CC/Flickr)

Szef koncernu Total Christophe de Margerie powiedział BBC, że jeśli nie wzrosną inwestycje w infrastrukturę wydobywczą za kilka lat na świecie zabraknie ropy naftowej.

Naczelny naftowego giganta ostrzegł, że zbyt mało zostało wydaje się na poszukiwanie i zagospodarowanie nowych złóż ropy naftowej. Tłumaczy to kryzysem gospodarczym.

_ - Jeśli nie nakłady nie wzrosną w najbliższym, to za dwa, trzy lata będzie za późno. J _ego zdaniem też w najbliższym czasie trzeba się też liczyć ze wzrostem cen ropy do ponad 100 dolarów za baryłkę, z obecnego poziomu około 70 dolarów.

_ -_ Na świecie istnieją duże rezerwy ropy są tam, ale jeśli nie zainwestujemy one nie wejdą na rynek _ - powiedział de Margerie. Decyzje dotyczące produkcji i inwestycji w latach 2010-2015 powinny zapaść już teraz. _

Zdaniem szefa Totalu, krajów producentów ropy naftowej nie można winić za niewystarczające inwestycje._ W obliczu ryzyka związanego z popytem, a spowodowanego kryzysem to zrozumiałe - stwierdził de Margerie . _Jego zdaniem w poszukiwanie i zagospodarowanie złóż powinni się zainteresować przywódcy państw.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)