Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zablokowane oszczędności budżetowe wracają do gry. Prawie 8 mld zł na różne projekty

Niemal 8 mld zł można odblokować i przeznaczyć na różne projekty. To pieniądze, które zostały w związku z oszczędnościami występującymi w trakcie realizacji budżetu. Rada Ministrów właśnie przesłała do Sejmu projekt ustawy, który umożliwi sięgnięcie po nie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI)
Projekt ustawy odblokowującej 7,99 mld zł trafił właśnie do sejmu

- Wejście w życie projektowanych rozwiązań nie spowoduje skutków dla sektora finansów publicznych, w tym dla budżetu państwa - czytamy w ocenie skutków regulacji (OSR).

Jakie projekty zostaną dofinansowane? 1,8 mld zł trafi do funduszu zapasowego Narodowego Funduszu Zdrowia, 2,1 mld – do Funduszu Reprywatyzacji. Skorzystać mogą drogi samorządowe, bo 1,1 mld zł trafi do Funduszu Dróg Samorządowych.

"Kolejny absurd". W nowelizacji ustawy o zakazie handlu zabrakło najważniejszego

715,5 mln zł przekierowane zostanie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dodatkowe 150 mln przeznaczono na restrukturyzację sektora górnictwa węgla kamiennego.

Część pieniędzy umożliwi Skarbowi Państwa objęcie akcji spółki PKP PLK S.A. (Polskie Linie Kolejowe). "Wpłynie to na poprawę struktury właścicielskiej, gdzie Skarb Państwa konsekwentnie dąży do objęcia 100 proc. akcji narodowego zarządcy infrastruktury" – czytamy w ocenach skutków regulacji.

Wreszcie, projekt przewiduje zwiększenie limitu wydatków budżetu państwa na finansowanie uprawnień do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego dla rodziców oraz małżonków rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny z 18,26 mln zł do 21,00 mln zł (wzrost o 2,74 mln zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budżet państwa, pkp plk, wydatki państwa, pieniądze na drogi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2018

agatak, pójdzie na nagrody, które im się należą

30-11-2018

ŁysyA nie lepiej zmniejszyć dziurę budżetową ???

Rozwiń komentarze (2)