Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zaciąg z PO do rządu PiS. Anna Budzanowska zaczęła pracę w ministerstwie nauki

Zaciąg z PO do rządu PiS. Anna Budzanowska zaczęła pracę w ministerstwie nauki

Fot. Stanislaw Kowalczuk/East News

Anna Budzanowska, czyli żona byłego ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska została dyrektor generalną w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - dowiedział się money.pl. Już w pierwszych dniach miała zagrozić urzędnikom resortu zwolnieniami.

To jedna z najdziwniejszych nominacji w nowym rządzie. Od początku lutego ważną funkcję dyrektor generalnej pełni były pracownik rządu Donalda Tuska, kancelarii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego, a prywatnie żona Mikołaja Budzanowskiego, który pełnił w poprzedniej ekipie funkcję ministra skarbu.

- W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw na wyższe stanowiska zatrudnienie następuje w wyniku powołania - napisało nam biuro prasowe Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Annę Budzanowską do pracy w ministerstwie wybrać musiał więc minister Jarosław Gowin.Ta swoje rządy miała zacząć od straszenia pracowników resortu zwolnieniami.

- Jeszcze za czasów pracy w ministerstwie sportu przylgnęło do niej określenie Lady Makbet, a to dlatego że zwalnia bez powodu. Tak samo od straszenia zwolnieniami zaczęła swoją pracę w rządzie PiS - słyszymy od naszego informatora.

Tej informacji nie chciało komentować ministerstwo. Stwierdziło jedynie, że do 19 lutego z żadnym z pracowników resortu nie rozwiązano umowy o pracę.

Budzanowska do niedawna pracowała jako szefowa Biura Współpracy Instytucjonalnej w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wcześniej piastowała funkcje dyrektorskie w Ministerstwie Sportu, a także w Parlamencie Europejskim oraz Instytucie Adama Mickiewicza. Ukończyła studia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a potem doktoryzowała się z zakresu nauk politycznych.

Jakie obowiązki ma nowa dyrektor w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego? Ma dbać o politykę kadrową resortu czy pilnować zamówień publicznych. To ona decyduje komu przyznawane są nagrody. Jej pensja oscyluje w granicach 12 tys. zł.

Mąż nowej dyrektor generalnej MNiSW Mikołaj Budzanowski pracuje obecnie jako wiceprezes zarządu w giełdowej spółce Boryszew.

Próbowaliśmy się z Anną Budzanowską skontaktować. Niestety nie chciała z nami rozmawiać.

gowin, mnisw, budzanowski, anna budzanowska
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Czauszesku
46.215.88.* 2016-02-25 07:40
Budzanowski jako min. skarbu musiał bardzo przysłużyć się właścicielowi Baryszewa jeśli dostał się na fotel wice Prezesa spółki z pensją MIESIĘCZNĄ 130.000 zł.???????????????????
Joka
195.242.129.* 2016-02-25 07:16
Następna Neli ? :) :) :)
natural
81.219.194.* 2016-02-25 07:09
Czekamy jeszcze na Oliwę w PGNIG
Zobacz więcej komentarzy (122)