Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Zaczął od sklepu internetowego, za kilka lat poleci w kosmos. Kim jest Yusaku Maezawa?

Zaczął od sklepu internetowego, za kilka lat poleci w kosmos. Kim jest Yusaku Maezawa?

Elon Musk i Yusaku Maezawa. To właśnie 42-letni Japończyk za kilka lat poleci z firmą Muska w kosmos Fot. Associated Press
Elon Musk i Yusaku Maezawa. To właśnie 42-letni Japończyk za kilka lat poleci z firmą Muska w kosmos
Japoński przedsiębiorca i bilioner Yusaku Maezawa będzie pierwszym kosmicznym turystą na pokładzie rakiety wyprodukowanej przez Elona Muska i jego SpaceX. Jak zarobił na podróż? W internetowym sklepie z modą.

Yusaku Maezawa jest 42-letnim przedsiębiorcą z Japonii. Z majątkiem szacowanym na 2,7 miliarda dolarów, Maezawa jest 18. najbogatszym Japończykiem. Jak dorobił się majątku? Na ubraniach. Jest założycielem i właścicielem internetowego sklepu modowego Zozotown. To największy internetowy sprzedawca ubrań w Japonii. I to właśnie jego założyciel i prezes będzie pierwszym kosmicznym turystą. Taką informację ogłosił Elon Musk, właściciel firmy SpaceX.

Zobacz także: SpaceX ujawnił imię turysty, który poleci wokół Księżyca

Japończyk planuje zabrać też ze sobą na pokład artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Później stworzą dla niego unikatowe dzieła, a cały projekt będzie nazywał się #dearMoon.

Na lot wokół Księżyca wybiorą się na pokładzie rakiety BFR, której oficjalne tłumaczenie to Big Falcon Rocket (nawiązująca do obecnych rakiet SpaceX Falcon-9 oraz Falcon Heavy). Nie jest jeszcze skonstruowana, jej budowa ma kosztować 5 miliardów dolarów i ma się zakończyć w 2023 roku. Ani Musk, ani Maezawa nie poinformowali, ile pieniędzy kosztować będzie lot w kosmos.

Nowe technologie dla Japończyka nie są niczym nowym. Sam je wprowadza do własnego modowego biznesu. Kilka miesięcy temu jego firma uruchomiła domowy system pomiarów ciała. Klienci nie muszą nawet wychodzić z domu, by móc otrzymać ubrania szyte na miarę. Wszystko wykonuje za nie specjalny czarny trykot - zamawia się go w sklepie. Japończycy gremialnie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
P
2018-09-24 07:50
Teraz tylko czekać aż wystartują i zobaczymy jak będzie przebiegać taka podróż. A swoją droga to nie bilioner a miliarder.... Douczcie się dziennikarze, jaka jest różnica między miliardem a biliardem.