Notowania

długi polaków
12.02.2013 10:00

Zadłużenie Polaków. Rekordzista z Mazowsza ma 102 mln zł długu

Z danych BIG InfoMonitora wynika, że zadłużenie mieszkańców Mazowsza na koniec stycznia br. wyniosło 5,56 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

*Zadłużenie mieszkańców Mazowsza przez cztery miesiące urosło o ok. 340 mln zł, do 5,56 mld zł na koniec stycznia br. - wynika z raportu BIG InfoMonitor. Rekordzista ma 102 mln zł przeterminowanego długu, czyli niespłacanego przez dłużej niż 60 dni. *

_ - Na koniec stycznia 2013 r. na Mazowszu mieszkało ponad 288 tys. osób, które nie radzą sobie z terminowym regulowaniem płatności, z tej grupy ponad 58,68 proc. stanowią mężczyźni _ - powiedział PAP prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor Mariusz Hildebrand. Dodał, że najwięcej dłużników, czyli 75 tys., to osoby w wieku 30-39 lat.

_ Od końca września 2012 r. na Mazowszu przybyło blisko 10 tys. dłużników. Łączna liczba klientów tzw. podwyższonego ryzyka w województwie mazowieckim na koniec stycznia 2013 r. jest porównywalna do sumy niesolidnych dłużników mieszkających w województwach: lubuskim, podkarpackim, opolskim, podlaskim, świętokrzyskim _ - stwierdził Hildebrand.

Z danych BIG InfoMonitora wynika, że zadłużenie mieszkańców Mazowsza na koniec stycznia br. wyniosło 5,56 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku wzrosła o blisko 14 proc., czyli 682 mln zł. Rekordzista z Mazowsza ma ponad 102 mln zł zaległego zadłużenia, czyli takiego, które nie jest spłacane przez dłużej niż 60 dni. W ciągu czterech miesięcy wartość ta zwiększyła się o blisko 0,6 mln zł.

Jak stwierdził prezes BIG InfoMonitora, kwota niespłaconych zobowiązań mieszkańców woj. mazowieckiego jest drugą najwyższą w Polsce. Ocenił przy tym, że taki wynik, to skutek dużej liczby mieszkańców Mazowsza. _ Odnosząc liczbę dłużników do liczby mieszkańców uzyskamy współczynnik wynoszący 5,5 proc. i jest niższy od średniej dla całej Polski, który wynosi 5,9 proc. Najwyższy odsetek dłużników notuje się w zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim wynosi on 8,2 proc. _ - zwrócił uwagę Hildebrand.

Pełny raport dotyczący zadłużenia Polaków BIG InfoMonitor opublikuje we wtorek po godz. 11.

Czytaj więcej o zadłużeniu Polaków w Money.pl
Bat na dłużników działa. Spłacili 600 mln zł Osoby, które zalegały z wypłatą alimentów, dzięki wpisaniu ich do rejestru dłużników w 2012 roku zapłaciły prawie 600 mln zł zaległych alimentów.
Alarmujące dane Polaków. Tak też zaczynał się kryzys w Hiszpanii Liczba rodaków, którzy zalegają z ratami kredytów, systematycznie rośnie.
Tagi: długi polaków, zadłużenie polaków, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz