Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zaginiony samolot w Malezji. FBI pomoże w śledztwie?

Zaginiony samolot w Malezji. FBI pomoże w śledztwie?

Fot. PAP/EPA
Malezyjskie władze zwróciły się do USA o pomoc w zbadaniu symulatora lotu znalezionego w mieszkaniu pilota zaginionego Boeinga 777. Z urządzenia wykasowano wcześniej dane, dlatego w ich odzyskaniu ma pomóc FBI - poinformowała dziś agencja Associated Press.

Anonimowy przedstawiciel amerykańskich władz poinformował AP, że FBI otrzymało już elektroniczny materiał do analizy. Wcześniej malezyjski minister obrony mówił, że śledczy próbowali odtworzyć wykasowane 3 lutego dane, które znajdowały się w symulatorze odnalezionym w mieszkaniu 53-letniego Zahariego Ahmada Shaha.

Prokurator generalny USA Eric Holder potwierdził w środę, że FBI jest w kontakcie ze śledczymi z Malezji.

Krewni pasażerów lotu MH370 są wściekli. Żądają informacji

- Prowadzimy rozmowy, aby uzgodnić, w jaki sposób możemy pomóc, i udostępnimy im wszystkie środki, jakimi dysponujemy, wszelką wiedzę specjalistyczną, która może być wykorzystana - zapewnił na konferencji prasowej Holder.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Koordynowane przez Malezję poszukiwania prowadzone przez wiele państw dotychczas nie przyniosły żadnych rezultatów.

Czytaj więcej w Money.pl

PAP
Czytaj także
Polecane galerie