Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.09.2013 07:30

Zaginiony w Andach odnalazł się po czterech miesiącach

58-letni Urugwajczyk, został odnaleziony po przetrwaniu górskiej zimy na wysokości blisko 3 tys. metrów nad poziomem morza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/CC/Miguel Vieira)

58-letni Urugwajczyk, który zaginął przed czterema miesiącami w argentyńskich Andach, został odnaleziony żywy po przetrwaniu górskiej zimy na wysokości blisko 3 tys. metrów nad poziomem morza - poinformowały media w Argentynie i Urugwaju.

Raul Fernando Gomez Circunegui chciał przejechać z Chile do Argentyny motocyklem, ale gdy ten się zepsuł, kontynuował podróż pieszo i stracił orientację w burzy śnieżnej.

Badający poziom śniegów pracownicy administracji prowincji San Juan na północnym zachodzie Argentyny natrafili na niego w górskim schronie, obok którego przechodzili.

Zobaczywszy ludzi, silnie osłabiony Gomez zdołał dowlec się do drzwi i otworzyć je, demonstrując w ten sposób swoją obecność. Przeprowadzone badania lekarskie ujawniły, że pomimo utraty 20 kilogramów masy ciała oraz odwodnienia jest w zadowalającym stanie. Za kilka dni ma zostać wypisany ze szpitala.

W trakcie pobytu na górskim pustkowiu Gomez żywił się cukrem, rodzynkami i pozostawionymi w schronie zapasami, jak też upolowanymi szczurami. Na półkuli południowej kończy się obecnie zima.

Czytaj więcej w Money.pl
Indiański szaman uczy profesora Zdzisław Jan Ryn, psychiatra i podróżnik opowiada o wyprawach na Wyspę Wielkanocną i do Ameryki Południowej.
Nowo odkryty drapieżnik wygląda jak pluszak Olinguito (Bassaricyon neblina) jest pierwszym gatunkiem drapieżnym, jaki odkryto na półkuli zachodniej od 35 lat.
Lodowce w Andach cofają się za szybko Niektóre z nich zupełnie zanikły, jak choćby lodowiec Chacaltaya w Boliwii. Co się stanie z resztą?
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz