Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zagraniczne inwestycje w Polsce. Zaskakujące dane

0
Podziel się:

Urzędnicy ujawniają, ile firm zdecydowało się u nas zainwestować. Zobacz, ile powstanie nowych miejsc pracy.

Zagraniczne inwestycje w Polsce. Zaskakujące dane
(gerenme/iStockphoto)

Inwestorzy nadal chętnie lokują pieniądze w Polsce. Od początku roku do końca listopada Polska Agencja Informacji i Inwestycji doprowadziła do zakończenia 51 projektów inwestycyjnych o wartości ponad miliarda 200 milionów euro. To o 4 procent lepszy wynik niż w ubiegłym roku w tym samym czasie.

Iwona Chojnowska-Haponik z PAIiIZ-u ma nadzieję, że w w całym 2012 zamknięte zostaną w sumie 53 projekty, czyli tyle samo ile w zeszłym roku.

Iwona Chojnowska-Haponik dodaje, że wśród zamkniętych już w tym roku projektów, 14 jest związanych z motoryzacją. _ - Miały one ogólną wartość 685 mln euro i dadzą ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy - _wymienia.

PAIiIZ prowadzi obecnie około 150 projektów inwestycyjnych o wartości około 4 miliardów 400 tysięcy euro, dzięki nim może powstać ponad 27 tysięcy nowych miejsc pracy. - _ Liczę na to, że do końca roku w sumie powstanie 10 tysięcy miejsc pracy - _mówi Iwona Chojnowska-Haponik.

W 2012 roku PAIiIZ doprowadziła do rozpoczęcia w Polsce 51 inwestycji o łącznej wartości 1225,5 mln euro – to 4 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Dzięki tym projektom w okresie najbliższych kilku lat powstanie 9 786 nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Tańsze i łatwiej dostępne kredyty? Sprawdź co nas czeka Tuż przed ważnymi decyzjami KNF i RPP, eksperci ujawniają, co czeka kupujących i rynek nieruchomości.
NBP podał najnowsze dane o kondycji firm Z badania wynika również, że 72 procent firm miało ostatnio problemy z terminowym odzyskiwaniem należności.
inwestycje
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)