Notowania

powódź
22.04.2013 11:34

Zagrożenie powodzią coraz mniejsze. Poziom Wisły się obniża

Systematycznie opada poziom Wisły w rejonie Płocka, Wyszogrodu i Kępy Polskiej w województwie mazowieckim. W ciągu soboty i niedzieli poziom rzeki obniżył się miejscami o ponad 50 cm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Systematycznie opada poziom Wisły w rejonie Płocka, Wyszogrodu i Kępy Polskiej w województwie mazowieckim. W ciągu soboty i niedzieli poziom rzeki obniżył się miejscami o ponad 50 cm.

W Płocku oraz w siedmiu położonych nad Wisłą gminach powiatu płockiego: Wyszogród, Gąbin, Słupno, Słubice, Bodzanów, Nowy Duninów i Mała Wieś nadal obowiązuje alarm powodziowy.

Alarm powodziowy został tam wprowadzony 13 kwietnia w związku ze stałym przyborem rzeki, spowodowanym spływaniem wód roztopowych.

Dziś rano w Wyszogrodzie poziom Wisły wynosił 539 cm, czyli 11 cm poniżej stanu alarmowego, ale 39 cm ponad stan ostrzegawczy. W Kępie Polskiej, w tym samym czasie, poziom rzeki wynosił 485 cm, czyli 35 cm ponad stan alarmowy.

Jak poinformował szef wydziału zarządzania kryzysowego w płockim Urzędzie Miasta Jan Piątkowski, w najniżej położonej dzielnicy - Borowiczki poziom rzeki przekracza obecnie stan ostrzegawczy na jednym z wodowskazów, a na sąsiednim utrzymuje się już poniżej stanu ostrzegawczego.

_ Nurt Wisły jest spokojniejszy. Stan wody opada. Sytuacja się stabilizuje _ - powiedział Piątkowski. Dodał, że obowiązujący w mieście od ponad tygodnia alarm przeciwpowodziowy zostanie odwołany, gdy poziom rzeki opadnie poniżej stanów ostrzegawczych, co - według przewidywań - może nastąpić w środę.

Czytaj więcej w Money.pl
Woda przekracza stany alarmowe. Powódź? Największa rzeka w Polsce znajduje się już kilkadziesiąt centymetrów ponad granicą ostrzegawczą.
Odra powyżej stanów alarmowych. Fale... Odra przekroczyła stany alarmowe na wodowskazach w Nowej Soli i Nietkowie w Lubuskiem. Rzeką przemieszczają się fale wezbrania spowodowane roztopami na południu kraju.
Alarm powodziowy! Zobacz, które gminy są zagrożone Poziom wody w Wiśle przekroczył w niektórych miejscach 21 cm ponad stan ostrzegawczy.
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz