Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zainwestują w energetykę Gruzji ponad miliard dolarów

0
Podziel się

Tylko dzięki budowie nowych elektrowni, w ciągu najbliższych dwóch lat, Turcy stworzą 13 tys. miejsc pracy.

Zainwestują w energetykę Gruzji ponad miliard dolarów
(Allan Henderson/CC/Flickr)
bDzIXfAl

Zgodnie z zawartymi w ostatnich dwóch latach kontraktami, Turcja zainwestuje w sektor energetyczny Gruzji ponad miliard dolarów - podała azerska agencja TREND, powołując się na wypowiedź premiera Gruzji Niki Gilauri.

W piątek w Tbilisi odbyła się gruzińsko-turecka konferencja energetyczna. Jej uczestnicy omówili kwestie współpracy w dziedzinie energetyki, handlu i inwestycji.

Gilauri zaznaczył, że w dziedzinie energetyki oba kraje łączy 40 kontraktów na budowę małych i średnich elektrowni wodnych.

bDzIXfAn

_ - Gruzja jest dobrym kanałem inwestycyjnym. Jednocześnie, pomimo trudnej sytuacji finansowej i kryzysu międzynarodowego, Gruzja i Turcja utrzymują dobre środowisko inwestycyjne. _ - podkreślił premier, zaznaczając, że oficjalne Tbilisi prowadzi politykę _ otwartych drzwi _ dla inwestycji zagranicznych.

Gilauri zauważył, że tylko dzięki budowie nowych elektrowni, w ciągu najbliższych dwóch lat uda się stworzyć 13 tys. miejsc pracy - _ Jest to bardzo ważne dla rozwoju ekonomicznego oraz walki z problemami socjalnymi _.

Premier wyraził zadowolenie z poziomu stosunków między krajami - _ Podczas realizacji wspólnych projektów, oczywiście, istnieją problemy, ale dojrzały poziom stosunków pozwala nam je rozwiązywać krok po kroku, bez żadnych konfliktów _.

Czytaj w Money.pl
Kolejne kraje negocjują z Unią. Chcą bez wiz Rozmowy techniczne ruszą już w styczniu, a formalne tury negocjacyjne - w pierwszym kwartale 2012 roku.
Kolejny kraj zachęcany do poważnych reform Anders Fogh Rasmussen nawołuje Gruzję do zintensyfikowania reform.
bDzIXfAt
bDzIXfAO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)