Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zajdel-Kurowska: Nie ma powodów do interwencji

0
Podziel się:

Stabilność polskiego rynku nie jest zagrożona - twierdzi wiceminister finansów.

Zajdel-Kurowska: Nie ma powodów do interwencji
(EPA/PAP)

Mimo kryzysu na światowym rynku finansowym, stabilność finansowa Polski nie jest zagrożona, a fundamenty polskiej gospodarki pozostają zdrowe, poinformowała wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska.

W czwartek rano rząd ma przedstawić w Sejmie informację o sytuacji finansowej kraju.

_ - Stabilność finansowa w naszym kraju nie jest zagrożona. Fundamenty polskiej gospodarki są bardzo dobre, zdrowe. Zatem to, co jest tak naprawdę bardzo potrzebne, to jest opanowanie emocji, przekazywanie konkretnej wiedzy na temat konkretnych działań rządu, banku centralnego czy KNF w zakresie gwarantowania tej stabilności _ - powiedziała.

_ Rząd przedstawi informację bieżącą __ w sprawie planów i działań rządu, zmierzających do zabezpieczenia narodowej gospodarki i polskich obywateli przed skutkami - narastającego na światowych rynkach finansowych - kryzysu _ - powiedziała.

Zajdel-Kurowska odniosła się też do wypowiedzi prezydentaLecha Kaczyńskiego, który powiedział, że Polska musi podjąć interwencję, _ w porozumieniu z Komisją Europejską, ale działając odważnie, poprzez Narodowy Bank Polski, poprzez rząd Rzeczpospolitej, tak by - jeśli skutki tego kryzysu sięgną naszego kraju - były one jak najmniejsze _.

_ - Nie wiem, co pan prezydent miał na myśli, mówiąc o interwencji. W ocenie Ministerstwa Finansów nie ma żadnych przesłanek do tego, by jakakolwiek interwencja, na jakimkolwiek z rynków, które być może pan prezydent miał na myśli, była potrzebna _ - powiedziała wiceminister.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)