Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz handlu płetwami rekinów w Teksasie

8
Podziel się:

Amerykański stan Teksas wprowadził zakaz handlu płetwami rekinów. Cenione są one szczególnie jako przysmak w kuchni chińskiej. Z tej decyzji najbardziej cieszą się ekolodzy.

Zakaz handlu płetwami rekinów w Teksasie
(Albert kok/CC BY-SA 3.0/Wikipedia)
bEJLfrNh

Zdaniem ekologów, wyławianie w tym celu rekinów doprowadziło do globalnego spadku ich populacji, co zagraża ekosystemowi. W 10 amerykańskich stanach, głównie tych położonych na wschodnim i zachodnim wybrzeżu oraz na Hawajach, obowiązuje już zakaz handlu płetwami rekinów. Teksas jest pierwszym regionem znajdującym się w Zatoce Meksykańskiej, który do nich dołączył.

Na wodach należących do USA odcinanie płetw rekinom jest nielegalne. Prawo wprowadzono dlatego, gdyż kłusownicy łowiąc te ryby w brutalny sposób pozbawiają je płetw. Następnie wrzucają rekiny do wody, a te duszą się w niej lub są atakowane przez inne drapieżniki, przed którymi nie mogą się skutecznie bronić.

Według danych Światowej Agencji Oceanicznej, rocznie wyławia się około 73 milionów sztuk tych ryb, a głównym ośrodkiem handlu jest Hongkong. Sam roczny handel płetwami rekina warty jest około 480 milionów dolarów.

bEJLfrNK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(8)
Krzysztof
4 lata temu
Szkoda mi Rekinów bo to wspaniałe i dostojne drapieżniki Morskie Ludzie sądzą że mogą bezkarnie zabijać i handlować ich płetwami jednakowo że sprzeciwiam się takim barbarzyńskim praktykom jestem za żeby karać winnych którzy uczęstniczą w tym procederze pozyskiwania płetw od zagrożonych wyginięciem gatunków Rekinów
polak
5 lata temu
Podobno w Chinach istnieje też runek ludzkiego mięsa. Zabija się głównie młode osoby i handluje ich mięsem.
karo101
5 lata temu
a dlaczego nie obcina się rąk poławiaczom i nie wrzuca do wody :)!
bEJLfrNL
ninawidzeazja...
5 lata temu
powinnismy chincom obcinac fjuty.....70 milionow rocznie....w 10 lat pozbedziemy sie widma glodu na swiecie
twoje imie
5 lata temu
Czyli w naszym jezyku, przekaz jest, zakaz obcinana lap rekinom finasowym? Mysla,ze ustawa cos pomoze zlodziejom jak prawnie zabronia.