Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Zakaz handlu w niedzielę. PiS złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy

417
Podziel się:

Projekt nie jest na razie dostępny, może jednak dotyczyć uszczelnienia ograniczeń handlu w niedzielę.

Zakaz handlu w niedzielę. PiS złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS)

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni – podaje portal 300polityka.pl.

Zgłoszony został przez PiS. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek. Projekt został skierowany do opinii Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych.

Jak sugeruje portal 300polityka.pl projekt może dotyczyć uszczelnienia zakazu handlu. Czy pojawi się tam również zapis o rozszerzeniu ograniczeń na sobotę wieczór? Tego chciał związek zawodowy "Solidarność".

Minister Rafalska po otrzymaniu pisma, na antenie Radiowej Jedynkistwierdziła, że część propozycji "Solidarności" będzie uwzględniona w nowelizacji, nad którą jej resort pracuje.

Solidarność domagała się również uniemożliwienia korzystania przez sklepy ze statusu placówki pocztowej.

- Rzeczywiście jest tak, że część pracodawców nadinterpretowuje przepisy, jakie wprowadziliśmy i ta nadinterpretacja nie jest zgodna z naszymi intencjami - przyznała Rafalska. - Działalność pocztową prowadzi Poczta Polska i wszystkie pozostałe próby są nadinterpretacją przepisów - mówiła Rafalska.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(417)
ziz
4 lata temu
nie słyszałem żeby komuś stała się krzywda jak nie zrobił zakupów w niedzielę . za komuny sklepy były zamykane o 13 w sobotę i nic złego się nikomu nie stało. ateizm to przecież nowa religia i zamiast do kościoła w niedzielę swoje modły ateiści odprawiają w marketach. niech sobie odprawiają na łonie przyrody , będzie ekologicznie.
Emeryt
4 lata temu
PiS będzie płacił odszkodowania ludziom którzy muszą jeździć na zakupy zagranicę i utrzymywać tamtejszą gospodarkę zamiast polskiej to fakt a PiS nic nowego nie wymyślił małpuje komunistów z PRLU tak już było i to fakt
Gość
4 lata temu
Dlaczego tylko markety a nie ogólny zakaz pracy w niedzielę!Zakłady też powinny nie pracować! Jeśli Chcą to niech pracują tylko stawki dla pracowników za sobotę 200% A niedzielę 300% .W zakładach też powinno się płacić za nocki po 200% A święta po 400%.Walczą tylko o markety a pracownicy w zakładach pracują niedzielę i święta i nikt się tym nie interesuje Niech Godnie Zarobią!
XXXL
4 lata temu
cofamy się do czasów ...PRL-u.żenada.masakra.
Denis
4 lata temu
Nie popieram zakazu handlu w niedziele!
...
Następna strona