Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Sieci znalazły sposób na zakaz handlu w niedzielę? "Trwają analizy"

204
Podziel się:

Właściciel sieci outletów Factory postanowił o przedłużeniu godzin otwarcia. Ma to związek z planowanym zakazem handlu w niedzielę. Być może tym samym śladem pójdą inne sieci handlowe.

Od marca tego roku wyłączona z handlu będzie co druga niedziela w miesiącu
Od marca tego roku wyłączona z handlu będzie co druga niedziela w miesiącu (Igor Bukhlin)

Od 2 stycznia sklepy Factory w piątki od i soboty będą czynne do 22 (w piątek od 10 a w sobotę od 9). Wcześniej placówki były czynne w godzinach od 10 do 21. Factory to popularna w Polsce sieć outletów, tj. sklepów, w których można nabyć przecenione końcówki kolekcji popularnych marek odzieżowych. Decyzję o zmianie czasu pracy punktów Factory podjął operator sieci, czyli firma Neinver.

Przedłużenie godzin otwarcia ma związek z wprowadzeniem przez Sejm zakazu handlu w niedzielę, który wejdzie w życie już w marcu. Być może w ślady Neinvera pójdą inne sieci handlowe w Polsce.

W nadesłanej do Money.pl odpowiedzi na zapytanie spółka Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów Biedronka, stwierdziła, że prowadzi w tej kwestii "stosowne analizy", lecz żadne wiążące decyzje nie zapadły. Podobne zapytania wysłaliśmy do Lidla i Tesco, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Zobacz także: Dni bez handlu w niedzielę w 2018 r. Zobacz nasz kalendarz

Wolna niedziela nie tak od razu

Zakaz handlu w niedzielę będzie w Polsce wprowadzany stopniowo. Początkowo, od marca do końca tego roku, wyłączona z handlu będzie co druga niedziela w miesiącu i wszystkie święta. W przyszłym roku będą to już trzy niedziele w miesiącu. A od 2020 r. – w każdą, oprócz dwóch przed Bożym Narodzeniem, jednej przed Wielkanocą oraz w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(204)
Maro
6 lat temu
Może powstano przy marketach handlowych paczkomaty, gdzie można będzie odbierać towar zamówiony przez internet.
iwona 66
6 lat temu
pomysł wydłużania godzin pracy spowoduje, że pracodawca będzie musiał za te nadgodziny zapłacić albo jak to w biedronce oddać wolne myślę,że uzbiera się min.dzień lub dwa w miesiącu
hans
6 lat temu
Witam wszystkich niewolników kredytowych wielkich korporacji . Moi drodzy cały czas stara się wam wmówić że musicie pracować ponad miarę więcej i więcej a będziecie bogaci. Tymczasem Niemiec Holender Norweg czy Węgier odpoczywają gdy Wy pracujecie ktoś wam stara się wmówić że będziecie bogatsi gdy będziecie pracować w sobote czy niedziele. Nie tak nie będzie Polak niewolnik sklepów zakupów i kredytów jeszcze nie dojrzał do tego by niedziela - choć jeden dzień w tygodniu był wolny. Ludzie można przeżyć bez piwa z biedronki kiełbasy i ciuszków na które nas i tak nie stać bo na zachodzie są tańsze. Sposób na wolne niedziele jest prosty nie wymaga wielu ustaw. Niedziela albo jest dniem pracy i każdy urzędnik student itd itd idzie i pracuje albo pracują tylko służby czyli straż służba zdrowia energetycy itd. Co do służb to niech się nie żalą tylko zrezygnują z przywilejów i wyjdą na ulice domagając się np dwukrotności zarobków za niedziele. Sieci handlowe wbrew pozorom też nie stracą teraz jest tak że płacą za lokale od poniedziałku do niedzieli a klienci kumulują sprzedaż od piątku do niedzieli. Właściciel jednej z większych sieci odzieżowych chwali sobie zakaz handlu w niedziele raz że obroty wzrosną bo ludzie kupią na wyrost dwa że ludzie przyjdą w tzw martwe dni od pon do czwartku.
Norbert
6 lat temu
A kto bogatemu zabroni? Zakaz handlu obowiązuje tylko w niedzielę, przez resztą tygodnia mogą robić co chcą
Robert
6 lat temu
No to zaczyna się, wydłużenie czasu pracy to najprostszy sposób, aby jakoś za wiele nie stracić na zakazie handlu. Myślę, że takich stuczek markety mają jeszcze w zanadrzu kilka
...
Następna strona