Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sieci znalazły sposób na zakaz handlu w niedzielę? "Trwają analizy"

Sieci znalazły sposób na zakaz handlu w niedzielę? "Trwają analizy"

Od marca tego roku wyłączona z handlu będzie co druga niedziela w miesiącu Fot. Igor Bukhlin
Od marca tego roku wyłączona z handlu będzie co druga niedziela w miesiącu
Właściciel sieci outletów Factory postanowił o przedłużeniu godzin otwarcia. Ma to związek z planowanym zakazem handlu w niedzielę. Być może tym samym śladem pójdą inne sieci handlowe.

Od 2 stycznia sklepy Factory w piątki i soboty będą czynne od 9 do 22. Wcześniej placówki były czynne w godzinach od 10 do 21. Factory to popularna w Polsce sieć outletów, tj. sklepów, w których można nabyć przecenione końcówki kolekcji popularnych marek odzieżowych. Decyzję o zmianie czasu pracy punktów Factory podjął operator sieci, czyli firma Neinver.

Przedłużenie godzin otwarcia ma związek z wprowadzeniem przez Sejm zakazu handlu w niedzielę, który wejdzie w życie już w marcu. Być może w ślady Neinvera pójdą inne sieci handlowe w Polsce.

W nadesłanej do Money.pl odpowiedzi na zapytanie spółka Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów Biedronka, stwierdziła, że prowadzi w tej kwestii "stosowne analizy", lecz żadne wiążące decyzje nie zapadły. Podobne zapytania wysłaliśmy do Lidla i Tesco, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Dni bez handlu w niedzielę w 2018 r. Zobacz nasz kalendarz

 

Wolna niedziela nie tak od razu

Zakaz handlu w niedzielę będzie w Polsce wprowadzany stopniowo. Początkowo, od marca do końca tego roku, wyłączona z handlu będzie co druga niedziela w miesiącu i wszystkie święta. W przyszłym roku będą to już trzy niedziele w miesiącu. A od 2020 r. – w każdą, oprócz dwóch przed Bożym Narodzeniem, jednej przed Wielkanocą oraz w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Czytaj także
Polecane galerie
Co z galerią przy dworcu?
2018-01-15 11:17
Będzie koszmar pod innym wzgledem. czesto czekając na pociag godzin spedzamy czas w galerii złotych tarasach, zwl zima. To miejsce naszego spotkania. Czesto jest to niedziela. Nie mamy kasy zeby np 4 h siedzieć w restauracji, a nikt z bagazem nie bedzie lazil po ulicach w mroz. A na dworcu dworcowy syf, nie idzie 4 h siedziec na peronie. W tarasach jest wygodnie, kupujemy frytki, szukamy lektury w empiku, czasem jakichs ciuch sie kupi. I można komfortowo pogadać. I co, planuja zamknac w niedziele te galerie na glucho a my mamy siedzieć na peronie? A zajęcia koncza sie w nd o 15, pociag mamy kolo 19...
pytek...
2018-01-14 21:55
A co buraki będą robiły w niedziele ? Będą teraz w domach siedzieć i reklamy w TV oglądać ?
słowianka
2018-01-14 18:05
Dzisiaj w Poznaniu przed marketami IKEA i Auchan nie dało się szpilki wetknąć na parkingu.
Pokaż wszystkie komentarze (197)