Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Witold Ziomek
|

Zakaz handlu w niedziele. PIH podsumowuje obroty sieci

17
Podziel się

Polska Izba Handlu podsumowała skutki ograniczeń, wynikających z wprowadzonego 1 marca zakazu handlu w niedziele. Zdaniem PIH obroty sieci handlowych nie spadły.

Zakaz handlu w niedziele. PIH podsumowuje obroty sieci
(Michał Wojciechowski/Reporter)
bDmDGcSt

- Dochody sieci handlowych w ostatnich miesiącach nie zmalały - powiedział w rozmowie z PAP prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski. Dodał, że wolne od handlu niedziele nie odbiły się negatywnie na ich obrotach.

Prezes PIH ocenił, że dyskonty doskonale radzą sobie z przypominaniem klientom o zrobieniu zakupów w soboty, poprzedzająceniedziele objęte zakazem handlu.

Zdaniem Waldemara Nowakowskiego na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu ucierpiały jedynie centra handlowe.

bDmDGcSv

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie na początku marca. Zgodnie z nowymi przepisami, handel dozwolony jest jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Zobacz także: Zobacz też: Wydłużenie doby pracowniczej. "Dezorganizacja cyklu dostaw"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDmDGcSW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(17)
Jadzia
2 lata temu
Praca w niedzielę NIGDY nie był przymusowa. Można było sporo dorobić do wypłaty zamiast siedzieć w domu przed TV. Pracował kto chciał rano lub po południu. No ale jarek wie lepiej co jest dla ludzi dobre - dziękujemy ci "wielki" prezesie.
Łoś
2 lata temu
Oczywiście że ie spadły ale w sobotę jest 2x więcej pracy i o kilka godzin dłużej dziękuję ci jarosławie
to jest chore
2 lata temu
PIH powinien być ukarany za pracę w niedzielę . Czy oni nie mają rodzin i nie muszą chodzić w niedzielę do kościoła , tylko szpiegować innych i donosić na tych którzy są normalni i bardzo chętnie chcą pracować na Polskie PKB nawet ew niedzielę ?
bDmDGcSX
pracuś
2 lata temu
Ciągłe dzielnie Polaków-Jedni mogą pracować w niedziele gorszy sort Polaków ma zakaz pracy w niedzielę.Odejdzie pis wróci normalność-jeżeli ktoś nie chce pracować w niedziele nikt go nie zmusza.Uszczęśliwianie ludzi na siłę,Wychowywanie,pouczanie co nam wolno a co nie,powrót do przeszłości a ja chcę żyć dziś a nie tym co było 70 lat temu.
demralizacja
2 lata temu
Ostrze ustawy skierowane jest na Centra Handlowo Rozrywkowe i Galerie Handlowe ,,albowiem one " DEMORALIZUJĄ " ludzi swoim wystrojem , klimatyzowanymi pomieszczeniami , czystymi ubikacjami , dużymi bezpłatnymi parkingami , jednocześnie oferując kompleksową opiekę nad dziećmi , rodzinne zakupy sprzętów , ubrań wyposażenia domów , mebli , bary , restauracje , kawiarnie , kina , siłownie itd.. W dodatku "demoralizują " w niedziele co może być groźne .
...
Następna strona