Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zakaz handlu w niedziele. "Ustawa nie jest propracownicza" [WIDEO]

Zakaz handlu w niedziele. "Ustawa nie jest propracownicza"

 

- Ustawa nie jest propracownicza. Gdyby tak było, to nie zakazywałaby robienia zakupów, czyli handlu w niedziele, a nakazywałby pracodawcom w sposób obligatoryjny dawać pracownikom co najmniej dwie niedziele wolne. I to można było załatwić - stwierdziła Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, w programie "Money. To się liczy".

Juszkiewicz dodała, że "z całą pewnością beneficjentem tej ustawy są stacje benzynowe, które już dziś zapowiedziały, że będą poszerzać asortyment".

Czytaj także
Polecane galerie
Bujda
2018-03-16 21:35
Oczywiście, że nie jest propracownicza! Nikomu nie zależy na pracowniku - jest tylko kartą przetargową w grze "Kto tu rządzi?"
i tyle
2018-03-14 16:45
też tak od początku uważałam, bo taka kasjerka co z tego że niedziele bedzie miec wolna, jak z dziecmi i tak nie spedzi za duzo czasu, bo wróci nocną komunikacja do domu (a to zajmuje troche czasu) zeby w niedziele poprzedni ciezki dzien odespac i na 0:00 czy 5:00 rano w poniedzialek do pracy zasuwac. obowiazkowe 2 weekendy w miesiacu dla kazdego pracowanika i sprawa zalatwiona
ech
2018-03-14 16:28
Jakbym mogl to bym przestal tankowac paliwo... bo juz teraz non stop stoje w kolejce bo ktos kupuje hotdogi lub inne... a co bedzie jak z koszykami ludzie beda stac!?
Pokaż wszystkie komentarze (51)