Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu w niedzielę. Ruch Palikota jest przeciwny

- To szkodliwy pomysł, który spowoduje podwyższenie bezrobocia i spadek wpływów do budżetu państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporter)

Posłowie Ruchu Palikota skrytykowali poselski projekt ustawy wprowadzającej zakaz pracy w placówkach handlowych w niedzielę. - _ To szkodliwy pomysł, który spowoduje podwyższenie bezrobocia i spadek wpływów do budżetu państwa _ - uważają.

_ - My stanowczo mówimy temu projektowi 'nie'. Uważamy, że jest to zły, szkodliwy i kuriozalny pomysł _ - powiedział poseł RP Łukasz Gibała na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego wejście w życie proponowanego w projekcie rozwiązania spowoduje zwiększenie i tak bardzo wysokiego już bezrobocia. _ - Mamy w Polsce ponad 2 mln osób, które nie mają pracy oraz ponad 2 mln osób, które wyjechały w poszukiwaniu pracy. Tymczasem wprowadzenie takiego zakazu handlu w niedzielę przyczyniłoby się do ubytku dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy _ - mówił Gibała. Uzasadniał także, że zakaz handlu w niedzielę spowodowałby ubytek wpływów do budżetu.

_ - Ze względu na niższe wpływy do budżetu, ubytek miejsc pracy, a przede wszystkim ze względu na wolność każdego z nas - jesteśmy przeciwko tej ustawie. Jeśli pan poseł Godson, Błaszczak czy Mularczyk nie chcą robić zakupów w niedzielę, to niech nie robią tych zakupów w niedzielę, ale niech nie wchodzą ze swym światopoglądem na głowę innym ludziom _ - oświadczył Gibała.

Wiceszef RP Artur Dębski stwierdził z kolei: - _ Panowie posłowie i panie posłanki, którzy się podpisali pod tym projektem ustawy - trzeba nazwać sprawy po imieniu - działają na zlecenie korporacji watykańskiej _. _ Uważają, że jeśli mniej osób w placówkach handlowych - to więcej może w kościołach i większe zbiórki na tacę. Proszę państwa, nie tędy droga _ - powiedział.

Projekt zmian w kodeksie pracy przygotowany przez posłów z tzw. katolickich zespołów parlamentarnych zakłada zakaz pracy w placówkach handlowych w niedzielę. Podpisali się pod nim posłowie z PiS, PO, PSL i SP.

Posłowie PiS, przedstawiciele wnioskodawców, mówili na wtorkowej konferencji prasowej, że zakaz pracy w niedzielę w sklepach wielkopowierzchniowych będzie z korzyścią dla rodzin, które _ będą mogły niedzielę spędzić we własnym gronie _, a także dla małych prywatnych sklepów - w projekcie nie ma zakazu handlu w małych prywatnych sklepach, których właściciele sami będą chcieli pracować.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają pomysł, jak zmniejszyć koszty pracy Wysokie koszty pracy powodują, że pracodawcy w większym stopniu unikają zatrudniania nowych pracowników na etacie,
Palikot bierze się za rolników. Zlikwiduje... Zostałaby usunięta machina urzędnicza, która kosztuje państwo około 600 mln zł rocznie.
Zlikwidują Agencję Nieruchomości Rolnych? Według polityków działalność ANR służy głównie temu, by rolnikom utrudnić życie, a rolnicy nie mają dostępu do ziemi.
Tagi: zakaz handlu w niedzielę, niedziela, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz