Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz spotów wyborczych - Sejm była za

0
Podziel się:

Nowelizacją Kodeksu wyborczego zgłoszona przez PJN przeszła z poprawkami PO.

Zakaz spotów wyborczych - Sejm była za
(Kamil Borkowski (mat. prasowe PJN))

Posłowie opowiedzieli się w czwartkowym głosowaniu nad przedstawioną przez klub PJN nowelizacją Kodeksu wyborczego za zakazem płatnych spotów radiowych i telewizyjnych. Zgodzili się natomiast, by partie mogły publikować płatne ogłoszenia w prasie i internecie.

Za nowelizacją opowiedziało się 289 posłów, przeciw głosowało 135, nikt nie wstrzymał się od głosu.

W pierwotnym projekcie nowelizacji autorstwa klubu PJN był zakaz publikacji przez komitety wyborcze płatnych ogłoszeń i audycji wyborczych we wszystkich środkach masowego przekazu, tj. w prasie, internecie, radiu i telewizji.

Jednak większość posłów, w wcześniej również komisja nadzwyczajna do zmian w prawie wyborczym, opowiedziała się za poprawkami zgłoszonymi przez klub PO, by partie mogły publikować płatne ogłoszenia w prasie i internecie. Posłowie opowiedzieli się jednocześnie za zakazem płatnych spotów radiowych i telewizyjnych.

Sejm przyjął też w głosowaniu propozycję komisji nadzwyczajnej, by ustawa weszła w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia. Teraz nowelizacja Kodeksu wyborczego trafi do Senatu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t130593.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/jakubiak;pieniadze;wydane;na;spoty;to;zla;inwestycja,157,0,764061.html) Jakubiak: Pieniądze wydane na spoty to zła inwestycja Preferowanie wielkich, okrzepłych partii jest niedemokratyczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t90491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wkrotce;koniec;platnych;reklam;wyborczych,167,0,762535.html) Wkrótce koniec płatnych reklam wyborczych? Projekt musi być uchwalony na najbliższym posiedzeniu Sejmu - mówi Jarosław Gowin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t99257.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;wydal;najwiecej;-;15;mln;zl,107,0,762475.html) Komorowski wydał najwięcej - 15 mln zł Do końca marca PKW ma czas na rozpatrzenie sprawozdań komitetów wyborczych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)