Notowania

drogi
19.09.2018 12:36

Zakopianka od Rdzawki do Nowego Targu będzie prawie ekspresówką. Ma być gotowa za 5 lat

Odcinek popularnej zakopianki (czyli drogi krajowej nr 47) od Rdzawki do Nowego Targ zostanie przebudowany. Nowa trasa będzie dwujezdniowa i ma spełniać parametry drogi ekspresowej. W środę GDDKiA podpisała z generalnym wykonawcą umowę w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA Kraków)

Inwestycję będzie realizowała spółka Intercor. Kontrakt opiewa na 880 mln zł brutto. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała tę firmę po ponownej ocenie ofert, co nakazała Krajowa Izba Odwoławcza.

Zobacz: *Kryzys na horyzoncie. Pod koniec roku budowlanka "pod wodą" *

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidywane jest na sierpień 2020 r., a oddanie drogi do użytku powinno nastąpić w październiku 2023 r.

- Podpisaniem umowy na budowęzakopianki z Rdzawki do Nowego Targu odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL, który w 2015 r. wstrzymał realizację tego odcinka. Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem dbałości naszego rządu o równomierny rozwój wszystkich regionów Polski - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Odcinek od Rdzawki do Nowego Targu ma 16 km. Powstanie tu dwujezdniowa droga, z 22 obiektami inżynierskimi (mostami, wiaduktami i estakadami).

GDDKiA podaje, że średnio ten odcinek przejeżdża od 14 do 18 tys. samochodów na dobę, a w weekendy, dni wolne, wakacje i ferie ruch jeszcze wzrasta (dane z 2015 roku). Przepustowość tej trasy po prostu się wyczrpała. - Budowa drogi dwujezdniowej do Nowego Targu umożliwi szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju - zapowiada Generalna Dyrekcja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, zakopianka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2018

chomikPIS wszystko robi lepiej niż PO - zacząwszy od chwalenia się a skończywszy na nie wywiązywaniu się z obietnic!

20-09-2018

DanoMyślcie co chcecie ale PiS realizuje marzenia nie jednego Polaka. Zwykły zjadacz chleba to widzi

19-09-2018

zakopaneProtestuję. Ja góral z Zakopanego protestuję!! Miasto już jest zapchane, a jak dojadą nowe cepry to to będzie jeszcze bardziej zapchane!! Zróbcie coś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (74)