Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakopianka od Rdzawki do Nowego Targu będzie prawie ekspresówką. Ma być gotowa za 5 lat

74
Podziel się:

Odcinek popularnej zakopianki (czyli drogi krajowej nr 47) od Rdzawki do Nowego Targ zostanie przebudowany. Nowa trasa będzie dwujezdniowa i ma spełniać parametry drogi ekspresowej. W środę GDDKiA podpisała z generalnym wykonawcą umowę w tej sprawie.

Zakopianka od Rdzawki do Nowego Targu będzie prawie ekspresówką. Ma być gotowa za 5 lat
(GDDKiA Kraków)

Inwestycję będzie realizowała spółka Intercor. Kontrakt opiewa na 880 mln zł brutto. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała tę firmę po ponownej ocenie ofert, co nakazała Krajowa Izba Odwoławcza.

Zobacz: *Kryzys na horyzoncie. Pod koniec roku budowlanka "pod wodą" *

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidywane jest na sierpień 2020 r., a oddanie drogi do użytku powinno nastąpić w październiku 2023 r.

- Podpisaniem umowy na budowęzakopianki z Rdzawki do Nowego Targu odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL, który w 2015 r. wstrzymał realizację tego odcinka. Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem dbałości naszego rządu o równomierny rozwój wszystkich regionów Polski - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Odcinek od Rdzawki do Nowego Targu ma 16 km. Powstanie tu dwujezdniowa droga, z 22 obiektami inżynierskimi (mostami, wiaduktami i estakadami).

GDDKiA podaje, że średnio ten odcinek przejeżdża od 14 do 18 tys. samochodów na dobę, a w weekendy, dni wolne, wakacje i ferie ruch jeszcze wzrasta (dane z 2015 roku). Przepustowość tej trasy po prostu się wyczrpała. - Budowa drogi dwujezdniowej do Nowego Targu umożliwi szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju - zapowiada Generalna Dyrekcja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(74)
wredna@
4 lata temu
Trzeba było czekać aż PiS dojdzie do władzy ,by POwstała droga z prawdziwego zdarzenia do Zakopanego.Zakopiankę budowało SLD,POtem PO udawało ,że buduje! I co tu można jeszcze dodać,tak trzymać Panie Prezesie Kaczyński ,BRAVO,BRAVO,BRAVO! PiS ma nasze głosy do końca świata i jeden dzień dłużej,tak twierdzą wszyscy górale!
Scrutinizer
4 lata temu
13 mln €/km drogi prawie ekspresowej - nie autostrady! Donald wróć i zrób z tej drogi autostradę za 9,5 mln @/km i kradnij przy tym ile chcesz - i tak wyjdzie nam taniej.
przemo1973
4 lata temu
Czy Zakopane jest najbiedniejszym regionem, że trzeba dbać o równomierny rozwój?
Waldek 14l
4 lata temu
Lepiej niech będzie autobania. Będzie można doić dutki z ceprów, co jada do Zakopanego. Hej.
Maciek
4 lata temu
Ja się pytam: co znaczy słowo "prawie". Dlaczego ta droga nie będzie kategorii "S", a "prawie S". Na czym konkretnie polega różnica???
...
Następna strona