Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Kacprzak
Marek Kacprzak
|

Zakup kolekcji Czartoryskich przez Polskę. Prof. Piotr Gliński: To dobra i ważna decyzja

60
Podziel się:

- Mam poczucie, że zrobiliśmy rzecz ważną i potrzebną. Rzecz niestandardową, w bardzo krótkim czasie nie wiedząc, czy do w ogóle będzie możliwe. Ja mam czyste sumienie i wiem, że zrobiłem coś bardzo dobrego dla polskiej kultury - powiedział minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Zakup kolekcji Czartoryskich przez Polskę. Prof. Piotr Gliński: To dobra i ważna decyzja
(money.pl)

- Mam poczucie, że zrobiliśmy rzecz ważną i potrzebną. Rzecz niestandardową, w bardzo krótkim czasie nie wiedząc, czy do w ogóle będzie możliwe. Ja mam czyste sumienie i wiem, że zrobiłem coś bardzo dobrego dla polskiej kultury - powiedział money.pl minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

- Pierwsze sygnały, że dzieje się coś niedobrego otrzymałem m.in. od dyrekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Ta transakcji była jednogłośnie poparta przez Radę Muzeów przy ministrze kultury w składzie wybranym przez moich poprzedników, czyli zupełnie politycznie niezwiązanym z PiS - dodaje minister Gliński. - Myśmy to zrobili i zgodnie z prawem, i zgodnie z powodami merytorycznymi.

- Cała transakcja była transparentna. To nieprawda żeśmy się gdzieś po cichu spotykali. Były dwie kolacje po to, żeby się poznać i porozmawiać wstępnie o tym, co możemy zrobić i co ja chcę zrobić dla polskiej kultury - dodaje prof. Gliński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
olo
5 lata temu
skoro tak to wymazać to nazwisko ze sztambucha polskiej szlachty
jaki z paki
5 lata temu
Grabież i kradzież
ERUDYTA co ta...
5 lata temu
PAN gLIŃSKI- RACZY NIE KPIĆ Z INTELIGENCJI OBYWATELI POLSKI. pAŃSKI TYTUŁ NAUKOWY-jest wątpliwy,nie wiem jak wygląda z stopniami naukowymi ? To jest przekręt mocium pANIE Celowo z małej literki.
Jerzy
5 lata temu
Nie wierzę aby tacy ludzie jak Gliński zrobili coś zgodnie z prawem. On ma w genach kombinowanie i falandyzację prawa ni dlatego pasuje do PiS.
deron
5 lata temu
Tak dobra jak dobra zmiana . Odliczamy do płaczu.
...
Następna strona