Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Załoga LOT-u decyduje czy rozpocząć strajk

0
Podziel się

Dziś zakończy się referendum strajkowe w firmie. Protest może grozić bankructwem.

Załoga LOT-u decyduje czy rozpocząć strajk
(Embraer Media Center)
bEgsnEiJ

[aktualizacja: 13:33]

Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT jeszcze do końca dnia będzie zbierać podpisy pod referendum strajkowym.

Wiceszef Związku Dariusz Owczarek podkreśla, że Polskie Linie Lotnicze LOT wymagają głębokich zmian. Dodaje, że restrukturyzacja jest niezbędnym elementem budowy firmy nowoczesnej, sprawnie zarządzanej, przyjaznej dla pasażera i każdego pracownika. -

- _ Restrukturyzacja nie może zagrażać bezpieczeństwu operacji lotniczych _ - podkreśla związkowiec i zaznacza, że chodzi m.in. o regulację czasu pracy.

bEgsnEiL

POSŁUCHAJ ZWIĄZKOWCA Z LOT-u:

Rzecznik spółki Jacek Balcer powiedział, że żądania związkowców opierają się przede wszystkim na wynagradzaniu i premiowaniu. - _ Personel pokładowy żąda podniesienia tabel płacowych _- podkreśla Balcer.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA LOT-u:

Balcer zaznaczył, że obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące na przykład czasu pracy, są zgodne z normami Unii Europejskiej.

bEgsnEiR

Koniec połączeń atlantyckich z Krakowa

Tymczasem po blisko 13 latach LOT wycofuje się z bezpośrednich połączeń atlantyckich pomiędzy Krakowem a amerykańskimi miastami: Chicago i Nowym Jorkiem. Ostatni rejs boeinga 767 w barwach LOT-u z Krakowa na chicagowskie lotnisko O'Hare odbędzie się 27 października.

Loty zostaną zamknięte na sezon zimowy. Prawdopodobnie nie wrócą już jednak także w następnym sezonie letnim.

Samoloty obsługujące te połączenia zostaną skierowane do obsługi nowego połączenia pomiędzy Warszawą i stolicą Wietnamu - Hanoi. _ - Taka jest decyzja zarządu, że loty do Stanów Zjednoczonych będą się odbywały przez stołeczne Okęcie _ - zaznaczyła Tyrankiewicz.

bEgsnEiS

Atlantyckie połączenia z Krakowa cieszyły się sporą popularnością. W najlepszych latach w sezonie letnim w rozkładzie było pięć lotów tygodniowo do Chicago i dwa do Nowego Jorku. Przez dwa lata utrzymywano też sezonowe połączenie do Toronto w Kanadzie. Z połączeń tych korzystała przede wszystkim Polonia amerykańska odwiedzająca rodzinne strony na południu kraju oraz Polacy pracujący czasowo w USA.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t85906.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;coraz;chetniej;lataja;samolotami,61,0,649533.html) Polacy coraz chętniej latają samolotami Najpopularniejszym portem pozostaje warszawskie lotnisko Chopina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t19724.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;remont;zmienia;sie;rozklady;lotow;z;warszawy,5,0,649221.html) Przez remont zmienią się rozkłady lotów z Warszawy Remont krzyżówki dwóch dróg startowych zaplanowano na wrzesień.
bEgsnEjm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)