Notowania

pakistan
12.02.2014 08:01

Zamach w Pakistanie. Nie żyje 9 osób

Niezidentyfikowani bojownicy zabili dziewięciu członków antytalibskiej milicji - poinformowała lokalna policja. Do ataku doszło na obrzeżach miasta Peszawar, na północnym zachodzie Pakistanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Jak dotąd nie przyznała się do tego żadna organizacja.

Z informacji policji wynika, że grupa 25 bojowników zaatakowała siedzibę szefa lokalnych oddziałów antytalibskich Israrullaha Khana. Zamachowcy najpierw obrzucili dom granatami, a następnie ostrzelali z broni automatycznej osoby, które próbowały uciec z płonącego budynku. W ataku zginął szef milicji i ośmiu jego krewnych.

Był to kolejny atak na członków tej formacji walczącej z talibami; na początku lutego nieznani sprawcy zamordowali syna Khana i dwóch członków jego oddziałów. Dowodzona przez Khana milicja była wspierana przez rząd Pakistanu, a jej zadaniem było niedopuszczanie w okolice Peszawaru oddziałów talibów.

Do środowego ataku doszło dzień po tym jak nieznani sprawcy wrzucili granaty do kina w Peszawarze podczas wyświetlania filmu pornograficznego; zginęło co najmniej 13 osób. Był to drugi atak na kino w tym mieście w ostatnim czasie.

Do ataków doszło w czasie, gdy prowadzone są rozmowy między talibami z ugrupowania Tahreek-e-Pakistan (TTP) a rządem w Islamabadzie. Obie strony zobowiązały się do powstrzymywania się od aktów wrogości na czas negocjacji.

Ugrupowanie TTP w 2007 roku wypowiedziało wojnę wspieranemu przez USA rządowi i jest uważane wraz z sojusznikami za głównego sprawcę zamachów, w których w ciągu sześciu lat w Pakistanie zginęło ponad 6 tys. ludzi. Talibowie żądają utworzenia w Pakistanie państwa opartego na prawie islamskim.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz