Notowania

Wielki basen, kort i sala balowa wysoka na 12 metrów. Ujawniamy, jak ma wyglądać zamek w Stobnicy

Jeden z podwykonawców słynnej budowy w Puszczy Noteckiej zdradza nam, jak będzie wyglądało wnętrze tajemniczego zamku. Plany robią wrażenie, będzie m.in. basen, sala balowa i kort tenisowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Jeden z basenów ma się znajdować na szczycie wysokiej wieży

Jeden z podwykonawców słynnej budowy w Puszczy Noteckiej zdradza nam, jak będzie wyglądało wnętrze tajemniczego zamku. Plany robią wrażenie.

Zamek w Stobnicy ma być luksusowym obiektem mieszkalnym. Tak przynajmniej wynika z dokumentacji, przedstawionej przez inwestora. Po zakończeniu budowy ma w nim zamieszkać 96 osób i 10 pracowników obsługi.

O tym, co jeszcze będzie w zamku, opowiada nam jeden z podwykonawców. Jego opowieść robi wrażenie. – Będzie tam sześćdziesięciometrowy basen i pełnowymiarowy kort tenisowy. Jest także wysoka na 12 metrów sala balowa i port ze zwodzonym mostem – twierdzi.

Na szczycie samej wieży, która miała górować nad okolicą, na wysokości 50 metrów, miałby zostać umieszczony kolejny basen z widokiem na Puszczę Notecką i jezioro.

Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy

Ale to nie wszystko. – Wokół mają jeszcze powstać pola golfowe i zaplecze hotelowe – twierdzi nasze źródło.

Informacji nie potwierdza jednak generalny wykonawca. "Mamy podpisaną z Inwestorem umowę o poufności i wszelkie informacje dotyczące obiektu, kosztów, infrastruktury itp. objęte są taką klauzulą" - informują przedstawiciele firmy Nickel, głównego wykonawcy zamku.

Firma zapewnia, że budowa ma być zakończona do 2020 roku.

Pierwsza informacja o inwestycji, która wywołała tak duże poruszenie, pojawiła się w serwisie wykop.pl. W ciągu kilku dni sprawą zainteresowali się nie tylko internauci. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zlecił wszczęcie pilnej kontroli, bo inwestycja powstaje na terenie chronionym Natura 2000. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska ma sprawdzić zezwolenie wydane przez podległy mu oddział w Poznaniu. Minister zawiadomił teżprokuraturę.

Na miejsce już udał się inspektor nadzoru budowlanego. Ocenił, że inwestycja przebiega zgodnie z pozwoleniem i nie ma żadnych nieprawidłowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: stobnica, zamek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

bossno i cebulakom zwieracze puszczają :D:D

11-07-2018

jano ja nie moge budowac na dzialce przy jeziorku a tu prosze mozna.Chcialbym wiedziec kto to buduje bo wystapie do sadu.

11-07-2018

MałgośNie można niczego pobudować na działce... a tu?

Rozwiń komentarze (216)