Notowania

zamieszki na ukrainie
07.12.2013 07:20

Zamieszki na Ukrainie. Rodzina premiera dostaje pogróżki

Państwo ma dość sił, żeby obronić wszystkich, którzy uczciwie i odpowiedzialnie pełnią swą służbę bez względu na zastraszanie i groźby!

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Ukrainy Mykoła Azarow przyznał, że członkowie jego rodziny otrzymują w ostatnich dniach pogróżki. Szef rządu oskarżył o to oponentów władz, zgromadzonych na protestach na Majdanie Niepodległości w Kijowie, zwanym Euromajdanem.

_ Chcę powiedzieć wszystkim Tacy ludzie, którzy uciekają się do takich metod, nigdy nie wygrają! A państwo ma dość sił, żeby obronić wszystkich, którzy uczciwie i odpowiedzialnie pełnią swą służbę bez względu na zastraszanie i groźby! _ - napisał Azarow na swym Facebooku.

_ Nie wiem, o jakich wartościach mówią ci oponenci na Majdanie, którzy wydają wskazówki, by chodzić po mieszkaniach prokuratorów, milicjantów i grozić ich dzieciom i rodzinom _ - kontynuował.

_ To nie jest tylko przestępstwo, to już wykracza poza normy moralne. Moja rodzina także otrzymuje pogróżki _ - dodał premier Ukrainy.

Uczestnicy protestów na Majdanie rzeczywiście rozpoczęli swoiste _ polowanie _ na urzędników i milicjantów tłumiących protesty. W internecie rozsyłane są ich zdjęcia, prywatne adresy, a czasem i numery telefonów. Towarzyszą temu apele: _ opowiedzcie o tym, co robią, ich matkom, żonom i dzieciom _. Opozycyjna partia UDAR boksera Witalija Kliczki utworzyła listę lustracyjną wrogów Euromajdanu.

W sieciach społecznościowych krążą także nawoływania do bojkotu towarów produkowanych przez firmy należące do oligarchów z Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza. _ Idź do ich sklepów, ładuj pełne koszyki i demonstracyjnie zostawiaj je przy kasie! _ - brzmi jedno z haseł.

Czytaj więcej w Money.pl
Potrzebna polityka otwartych drzwi dla Ukrainy _ Nie mamy wspólnej polityki to jest rzecz najgorsza, która może spotkać wszystkich, którzy dobrze życzą Ukrainie _.
Poprosili by Tymoszenko przerwała głodówkę Córka byłej premier Ukrainy poinformowała, że jej matka jest w bardzo złym stanie fizycznym. Nie porusza się o własnych siłach.
Obroty handlowe UE i Ukrainy to prawie 40 mld euro rocznie W sporze o Ukrainę nie chodzi tylko o wolność i demokrację. W tle są ogromne pieniądze.
Tagi: zamieszki na ukrainie, mykoła azarow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz