Notowania

zamieszki w egipcie
22.07.2013 19:44

Zamieszki w Egipcie. Kolejne starcia w Kairze

Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, próbując rozpędzić protestujących.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej jeden Egipcjanin zginął, a kilkanaście osób zostało rannych w Kairze, gdzie doszło do starć między stronnikami a przeciwnikami odsuniętego od władzy na początku lipca prezydenta Mohammeda Mursiego - podała telewizja państwowa.

Aktualizacja 20:21

Przedstawiciele przeciwnych obozów obrzucali się kamieniami, petardami i butelkami z substancją zapalającą w pobliżu placu Tahrir w centrum stolicy Egiptu, policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć tłum - poinformowali świadkowie zajść. To, jak twierdzą, nie wystarczyło, i na pomoc policji przybyły wojskowe pojazdy opancerzone.

Według niepotwierdzonych danych zginęły trzy osoby. Telewizja informuje o siedmiu aresztowanych; dwóm z nich zarekwirowano broń palną.

Według świadków wielotysięczny tłum zwolenników Bractwa Muzułmańskiego próbował przeprowadzić wiec w pobliżu ambasady amerykańskiej, co udaremniły siły bezpieczeństwa.

Do zamieszek doszło też w mieście Kalubia położonym 20 km od Kairu.

Od wielu dni w Egipcie dochodzi do demonstracji zwolenników odsuniętego od władzy 3 lipca przez wojsko Mohammeda Mursiego, który wywodzi się z islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego. Mursiemu wielu zarzucało faworyzowanie islamistów, zwolennicy Mursiego uważają, że armia dokonała zamachu stanu i nie chcą się z tym pogodzić.

Tymczasem z sondażu centrum badania opinii publicznej Baseera wynika, że Egipcjanie niechętnie patrzą na zwolenników obalonego prezydenta. Aż 71 procent obywateli nie utożsamia się z protestami w obronie siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, próbując rozpędzić protestujących.ego, organizowanymi przez Bractwo Muzułmańskie.

Wiece zwolenników Mursiego popiera jedynie co piąty Egipcjanin.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Mursi uprowadzony przez armię? To pierwszy oficjalny komunikat rodziny byłego prezydenta, odkąd 3 lipca został on odsunięty od władzy.
Na egipskich ulicach znowu polała się krew Zwolennicy byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego starli się z siłami bezpieczeństwa - poinformował szef służb ratowniczych Mohammed Sultan.
Laureat Pokojowej Nagrody Nobla zatrzyma falę przemocy? Jeden z przywódców dotychczasowej, egipskiej opozycji Mohammad el-Baradei ma zostać tymczasowym premierem Egiptu.
Tagi: zamieszki w egipcie, plac tahrir, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz