Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamieszki w Egipcie. Sąd skazał zwolenników Bractwa Muzułmańskiego

126 osób zostało skazanych za atakowanie policji, niszczenie mienia publicznego i wzniecanie przemocy podczas zamieszek, do których doszło 16 sierpnia 2013 r. w Kafr asz-Szajch w delcie Nilu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd w Kairze skazał na 10 lat więzienia 126 zwolenników zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego za udział w zamieszkach w sierpniu 2013 r. w delcie Nilu po obaleniu prezydenta Mohammeda Mursiego - poinformowała egipska telewizja państwowa.

126 osób zostało skazanych za atakowanie policji, niszczenie mienia publicznego i wzniecanie przemocy podczas zamieszek, do których doszło 16 sierpnia 2013 r. w Kafr asz-Szajch w delcie Nilu.

_ Precz z rządami wojska _ - krzyczeli podsądni, gdy sędzia odczytywał wyroki. Wśród zarzutów wymienił m.in. przynależność do ugrupowania terrorystycznego.

W grudniu 2013 r. egipskie władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną.

Od odsunięcia siłą od władzy prezydenta Mursiego w lipcu 2013 roku tysiące jego zwolenników i członków Bractwa trafiło do więzienia, a setki w masowych procesach skazano na śmierć lub kary długoletniego więzienia.

Ostatnio 28 kwietnia br. sąd w Kairze skazał na śmierć 683 zwolenników Mursiego, w tym duchowego przywódcę Bractwa Muzułmańskiego Mohammeda Badiego. 3 maja w Egipcie skazano na 10 lat więzienia 102 sympatyków b. prezydenta, a 11 maja - 36 studentów islamskiego uniwersytetu w Kairze na cztery lata więzienia za udział w protestach przeciwko odsunięciu od władzy Mursiego.

Według ONZ to największy zbiorowy proces w najnowszej historii. Obrońcy praw człowieka alarmują, że wspierany przez armię rząd i antyislamscy sędziowie dążą do stłumienia wszelkich przejawów sprzeciwu.

Czytaj więcej w Money.pl
Mursi w sądzie w klatce. Dlaczego? W Kairze rozpoczął trzeci z czterech procesów obalonego przez wojsko prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Jest on oskarżony o szpiegostwo.
Zamieszki w Tajlandii. Armia grozi interwencją Tajlandzka komisja wyborcza zaapelowała o przeniesienie wyborów parlamentarnych, wstępnie zaplanowanych na 20 lipca, jako powód podając nieustające niepokoje w kraju.
Spalili 15 fabryk, zdewastowali setki innych Antychińscy demonstranci na południu Wietnamu podpalili co najmniej 15 zagranicznych fabryk i zdewastowali lub splądrowali setki innych.
Tagi: bractwo muzułmańskie w egipcie, sąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz