Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Irlandii Północnej. Policja na celowniku rozłamowych ugrupowań

0
Podziel się:

Kule przeszły ponad trzema radiowozami w czwartek i obok policyjnego land rovera w nocy z piątku na sobotę.

To nie pierwsze zamieszki w Belfaście w ostatnim czasie (zdjęcie archiwalne)</br>
To nie pierwsze zamieszki w Belfaście w ostatnim czasie (zdjęcie archiwalne)</br> (PAP/EPA/PAUL FAITH)

Policja w Irlandii Północnej stała się ponownie celem ataków ze strony rozłamowych republikanów, niepogodzonych z procesem pokojowym. Nikt nie zginął, ale kule przeszły ponad trzema radiowozami w czwartek i obok policyjnego land rovera w nocy z piątku na sobotę.

Zastępca komendanta policji w Belfaście powiedział dziennikarzom: t_ e rozłamowe ugrupowania nie mają żadnego poszanowania dla swojej własnej społeczności i bezpieczeństwa publicznego. Użyto broni strzeleckiej typu Kałasznikowa w gęsto zabudowanym terenie, gdzie w przeszłości rany postrzałowe odniosło kilku mieszkańców, w tym dzieci. Strzały padły w stronę katolickiej kaplicy Świętego Krzyża. _

Do ataków doszło w znanej z prorepublikańskich sympatii zachodniej dzielnicy miasta Ardoyne Road. Nelson McCausland, protestancki poseł do Zgromadzenia Irlandii Północnej z pobliskiego okręgu, powiedział: _ To budzi moje obawy. Ta aktywność skupia się wokół Ardoyne, gdzie skupia się kilka rozłamowych grup republikanów. Wydaje się, że one wręcz konkurują ze sobą, kto się okaże bardziej radykalny. A teraz najwyraźniej próbują mordować policjantów. _

IRA zaprzestała ataków już od 1997 roku, ale w ciągu ostatnich czterech lat inne ugrupowania zamordowały dwóch brytyjskich żołnierzy, dwóch policjantów i strażnika więziennego.

Czytaj więcej w Money.pl
Podejrzany o atak w Paryżu zatrzymany Mężczyzna był pod wpływem przyjmowanych leków i nie można go było przesłuchać od razu po zatrzymaniu. Policja bada jego DNA i porównuje je ze śladami znalezionymi na nabojach.
Chcieli zaatakować posterunek policji, ale... Policja ulsterska poinformowała, że udaremniła w Londonderry próbę ataku na posterunek policyjny, który miał być przeprowadzony z użyciem moździerzy.
Koktajle Mołotowa na ulicach. Co się stało? Dziewięciu policjantów zostało rannych, 18 osób aresztowano w czasie nowych starć o brytyjską flagę, do których doszło w nocy z piątku na sobotę w Belfaście w Irlandii Północnej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)