Notowania

zarobki w polsce
26.03.2012 10:17

Zarobki w KGHM. Dyrektorzy biją rekordy

Jeden z dyrektorów w spółce pełni jednocześnie pięć funkcji bo... jest dobrze zorganizowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)

Zdaniem związkowców w _ Polskiej Miedzi _ zarobki sporej grupy dyrektorów mogą miesięcznie przekraczać nawet po 100 tysięcy złotych. Takie wypłaty są możliwe dzięki łączeniu wielu funkcji. Rekordziści zasiadają jednocześnie w zarządach i radach nadzorczych nawet siedmiu spółek.

Na zdjęciu prezes KGHM, Herbert Wirth.

Być dyrektorem dwóch spółek, prezesem w dwóch kolejnych, członkiem kilku rad nadzorczych a do tego likwidatorem następnych dwóch - trzech firm.

Takimi pakietami funkcji może się pochwalić większość dyrektorów Biura Zarządu największego dolnośląskiego holdingu - KGHM _ Polska Miedź _. Tym w zarządzie koncernu pracuje kilku dyrektorów łączących po pięć różnych funkcji.

Zdaniem Józefa Czyczerskiego, szefa Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ _ Solidarność _ mamy do czynienia z fikcją, bo nikt nie jest sprostać tak licznym obowiązkom._ - Ich zasiadaniem w kolejnych radach nie jest efektywne. Służy tylko temu, żeby jak najwięcej dorobić - _ mówi związkowiec.

Rzecznik holdingu, Dariusz Wyborski w takim łączeniu funkcji nie widzi niczego niestosownego. Jeden z dyrektorskich rekordzistów w rozmowie z Radiem Wrocław przyznał, że pełni jednocześnie pięć funkcji bo... jest dobrze zorganizowany.

O sytuacji w KGHM czytaj w Money.pl
Klamka zapadła. "Rząd zarzyna KGHM" Cała opozycja była przeciwna nowemu podatkowi, jednak przepisy zostały przeforsowane przez koalicję.
KGHM chce wykiwać rząd. Uda im się? Miedziowy gigant ma sposób na uniknięcie podatku od kopalin. Zobacz, czy warto kupić jego akcje.
Tagi: zarobki w polsce, kghm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz