Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola cba
10.05.2013 07:24

Zarząd grupy PKP doniósł do CBA

Za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji kolej zapłaciła 27 milionów złotych, choć mogła 550 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mmagallan/sxc.hu)

Za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji kolej zapłaciła 27 milionów złotych, choć mogła 550 tysięcy złotych - donosi _ Puls Biznesu _.

Takie wnioski płyną z audytu wewnętrznego zleconego przez prezesa grupy PKP Jakuba Karnowskiego. Dziesięć kolejowych spółek przepłaciło aż pięćdziesięciokrotnie na wdrożeniu systemów niezbędnych do otrzymania certyfikatu ISO oraz tzw. planu ciągłości działania.

Kontrakty zgarnęła trójmiejska firma Qwantum zajmująca się między innymi doradztwem informatycznym. Nie miała jednak doświadczenia we wdrażaniu tego typu certyfikacji na tak dużą skalę, gdyż jej obroty przed zawarciem kontraktu wynosiły zaledwie 2,5 miliona złotych. Audytorzy nie wykluczają, że mogło dojść do zmowy cenowej. O kontrakty starały się trzy podmioty. Qwantum na razie nie komentuje sprawy.

W tym przypadku sprawa okazała się na tyle poważna, że zawiadomiliśmy o nadużyciach organy ścigania - mówi Jakub Karnowski. 25 kwietnia zawiadomienie w tej sprawie trafiło do CBA. Nieoficjalnie wiadomo, że PKP planuje wyciągnąć konsekwencje personalne wobec osób zawierających umowy. Wcześniej ujawniono między innymi nieprawidłowości w Polskich Kolejach Linowych a także w organizowanym przez PKP Intercity przetargu na czyszczenie wagonów.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA pilnie zbada sprawę ministra Nowaka Szef rządu zapowiedział, że o efektach działań CBA zostanie poinformowana opinia publiczna.
Były polityk PO spędzi trzy lata za kratkami? B. wicemarszałek Wielkopolski Leszek W. jest podejrzany w sprawie składania nieprawdziwych oświadczeń majątkowych; miał w nich zataić pełnione przez siebie funkcje.
Bezprawnie stosowali wykrywacze kłamstw Zdaniem kontrolerów największy niepokój budzi to, że po dobrze zorganizowanych szkoleniach podstawowych, dalszy cykl szkoleniowy jest właściwe przypadkowy.
Tagi: kontrola cba, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz