Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Zasiłek dla przedsiębiorcy. Rząd pracuje nad programem

13
Podziel się

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opracowuje rozwiązanie, które ma pomóc utrzymać się na rynku przedsiębiorcom, którym podwinęła się noga. Chodzi o konkretne wsparcie finansowe z budżetu.

Nowe prawo ma obowiązywać od końca przyszłego roku
Nowe prawo ma obowiązywać od końca przyszłego roku
bDJDoLfp

- Nazywam to Polityką Nowej Szansy. Projekt przepisów w tej sprawie uzgadniany obecnie w MPiT, jeszcze w tym roku zostanie przedstawiony do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa, nadzorujący prace nad projektem ustawy w tej sprawie.

Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc publiczną na ratowanie bądź restrukturyzację swoich firm. Dostępne dla nich będą pożyczki lub możliwość, w zamian za akcję bądź udziały, powiększenia kapitału zakładowego spółki.

Zobacz także: Rząd przygotowuje przedsiębiorców na brexit
bDJDoLfr

Resort przedsiębiorczości chce, aby w budżecie na ten cel zarezerwowanych było 153 mln zł. 100 mln to środki na bezpośrednie wsparcie finansowe, a 53 mln na restrukturyzację. Projekt musi być skonsultowany z Komisją Europejską.

- Nie chcemy ingerować w wolny rynek. Ale są takie firmy, które według naszej diagnozy w przeszłości nie musiały upaść, a mimo to zbankrutowały. Gdyby miały wsparcie przetrzymałyby pół roku, rok i się odbiły – zaznaczył Ociepa. Według ministra wsparcie ze strony państwa na różnych poziomach: czy to organizacyjnym, czy mentorskim, czy instrumentami finansowymi może sprawić, że firma utrzyma się na rynku.

Projekt ma wejść w życie od końca przyszłego roku. W MPiT opracowywany jest dokument, którego celem byłoby wsparcie dla osób ponownie podejmujących działalność gospodarczą.

bDJDoLfx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDJDoLfS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(13)
Joanna
2 lata temu
A wystarczy nie przeszkadzać
maker
2 lata temu
Jakie znów zasiłki? Wystarczy po prostu zwolnić takiego przedsiębiorcę z obowiązku opłacania haraczu na rzecz państwa...
Brygada RR
2 lata temu
Może na te pomoce i inne zbędne programy + będą się składać posłowie i senatorowie?
bDJDoLfT
mich
2 lata temu
"Podwinęła noga" A co to za dziwadło językowe?
Wogo
2 lata temu
Czyli wsparcie na wypadek rujnującej kontroli urzędniczej z US lub ZUS