Notowania

Zasiłek dla przedsiębiorcy. Rząd pracuje nad programem

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opracowuje rozwiązanie, które ma pomóc utrzymać się na rynku przedsiębiorcom, którym podwinęła się noga. Chodzi o konkretne wsparcie finansowe z budżetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Nowe prawo ma obowiązywać od końca przyszłego roku

- Nazywam to Polityką Nowej Szansy. Projekt przepisów w tej sprawie uzgadniany obecnie w MPiT, jeszcze w tym roku zostanie przedstawiony do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa, nadzorujący prace nad projektem ustawy w tej sprawie.

Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc publiczną na ratowanie bądź restrukturyzację swoich firm. Dostępne dla nich będą pożyczki lub możliwość, w zamian za akcję bądź udziały, powiększenia kapitału zakładowego spółki.

Rząd przygotowuje przedsiębiorców na brexit

Resort przedsiębiorczości chce, aby w budżecie na ten cel zarezerwowanych było 153 mln zł. 100 mln to środki na bezpośrednie wsparcie finansowe, a 53 mln na restrukturyzację. Projekt musi być skonsultowany z Komisją Europejską.

- Nie chcemy ingerować w wolny rynek. Ale są takie firmy, które według naszej diagnozy w przeszłości nie musiały upaść, a mimo to zbankrutowały. Gdyby miały wsparcie przetrzymałyby pół roku, rok i się odbiły – zaznaczył Ociepa. Według ministra wsparcie ze strony państwa na różnych poziomach: czy to organizacyjnym, czy mentorskim, czy instrumentami finansowymi może sprawić, że firma utrzyma się na rynku.

Projekt ma wejść w życie od końca przyszłego roku. W MPiT opracowywany jest dokument, którego celem byłoby wsparcie dla osób ponownie podejmujących działalność gospodarczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: przedsiębiorczość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2018

JoannaA wystarczy nie przeszkadzać

29-10-2018

makerJakie znów zasiłki? Wystarczy po prostu zwolnić takiego przedsiębiorcę z obowiązku opłacania haraczu na rzecz państwa...

28-10-2018

RomanCzysta komuna...pomoc swoim...innych wywalić..

Rozwiń komentarze (13)