Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
25.04.2015 11:00

Niełatwe początki młodych przedsiębiorców

Aż 8 na 10 nowopowstałych firm bankrutuje w ciągu pierwszego roku istnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(.shock/iStockphoto)

Nawet najlepszy pomysł na własną działalność nie wystarczy, aby firma przetrwała na rynku. Młodzi przedsiębiorcy popełniają podstawowe błędy, przez które w ciągu pierwszego roku działalności bankrutuje 8 na 10 nowopowstałych firm.

Według firmy ConQuest Consulting, zajmującej się doradztwem biznesowym, badaniami rynku oraz tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla firm, aż 8 na 10 nowopowstałych firm bankrutuje w ciągu pierwszego roku istnienia.

Podstawowym błędem jest przeświadczenie, że skoro nasza firma oferuje podobne produkty lub usługi jak przedsiębiorstwa już obecne na rynku, to nasza firma także osiągnie sukces. W ten sposób pojawia się kolejna firma, która praktycznie niczym się nie wyróżnia spośród konkurencji, a w dodatku jest mało znana wśród klientów.

Wielu przedsiębiorców przed założeniem własnego biznesu nie orientuje się także kto jest ich głównym konkurentem, ani jakie wymagania mają klienci. Może się okazać, że popyt na oferowane produkty i usługi jest znacznie mniejszy niż przypuszczano, a początkowe przychody firmy nie wystarczają na pokrycie funkcjonowania firmy. To łączy się z kolejnym błędem - brakiem bezpieczeństwa gotówkowego. Odpowiedni przepływ gotówki jest niezbędny dla funkcjonowania każdej firmy. Statystyki pokazują, że zazwyczaj firma potrzebuje trzech lat, aby zaczęła zarabiać na samą siebie i przynosić zyski właścicielowi.

Ważne jest także zdefiniowane długookresowych celów - bez nich firma nie będzie się rozwijać i utkwi w martwym punkcie. Brak rozwoju, adaptacji do nowych wymagań rynku oraz zmian skazuje firmę na wegetację lub upadek.

Jednym z najważniejszych aspektów jest marketing. Pozyskanie klientów bez odpowiedniego wypozycjonowania firmy na rynku jest praktycznie niemożliwe. W tym celu niezbędna jest reklama, w którą świeży właściciele przedsiębiorstw rzadko inwestują.

Z raportu firmy ConQuest Consulting wynika, że za bankructwo 80 proc. przedsiębiorstw odpowiada popełnianie przez założycieli firm właśnie tych podstawowych błędów.

Tagi: firma, przedsiębiorcy, działalnośc gospodarcza, raport, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz