Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaskakujące dane o PKB w USA. To dzięki nim

0
Podziel się:

W czwartym kwartale 2011 roku tempo wzrostu gospodarczego za Oceanem wyniosło 2,8 procent.

Zaskakujące dane o PKB w USA. To dzięki nim
(Andreas Karelias/Dreamstime)

Amerykańska gospodarka w czwartym kwartale ubiegłego roku urosła o 2,8 proc. w skali roku. Choć to wynik najlepszy w 2011 roku, to jest on jednak gorszy od prognoz. Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu gospodarczego wyniesie 3 procent.

To oznacza, że w całym ubiegłym roku PKB za Oceanem zwiększył się o 1,7 procent. Oznacza to więc spadek w stosunku do 2010 roku, gdy było to 3 procent.

Za wynik z ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku w największym stopniu odpowiadają zapasy. Ich przyrost o 56 mld dolarów przełożył się na niemal 2 procent wzrostu PKB.

O kondycji amerykańskiej gospodarki czytaj w Money.pl
Prognoza PKB ostro w dół. Potęga pogrąży świat? Biały Dom informuje, że na wysokim poziomie utrzyma się za to bezrobocie.
Słabe dane o PKB w USA. Bo nie kupują Amerykańska gospodarka rozwijała się w I kwartale 2011 roku w tempie 1,8 procent. To mniej niż spodziewali się analitycy.
Amerykańska gospodarka rośnie wolniej Wzrost amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale wyniósł 1,8 proc. w skali rocznej. Ekonomiści przewidywali większy, bo 2-procentowy wzrost.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)