Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakujące orędzie premiera. Zapowiedział

0
Podziel się

- Będziemy organizować spotkania i konsultacje w całym kraju. Zamierzam się w nie osobiście zaangażować - zapowiedział Donald Tusk.

Zaskakujące orędzie premiera. Zapowiedział
(PAP/EPA/YOAN VALAT)
bCXwrGGJ

Premier zapowiada konsultacje z Polakami, jak dobrze wydać środki wynegocjowane na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli. Donald Tusk w specjalnym wystąpieniu mówi o sukcesie oraz informuje, że osobiście _ rusza w Polskę _, by rozmawiać z ludźmi.

_ - Mamy plan, ale jako rząd, chcemy go jak najlepiej dopasować do lokalnych potrzeb. Będziemy organizować spotkania i konsultacje. Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. Zamierzam o tym rozmawiać w każdym polskim mieście. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - _zadeklarował premier.

Donald Tusk w wystąpieniu, opublikowanym na kanale youtube kancelarii premiera oraz wyemitowanym w TVP1, zapowiedział, że ze środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020 będzie korzystać wiele grup społecznych i zawodowych. _ _

_ - Nasz sukces negocjacyjny będzie miał wtedy sens, kiedy pomoże każdemu Polakowi w jego osobistym sukcesie. Dokończymy budowę dróg, unowocześnimy koleje i komunikacje miejską. Zainwestujemy w opiekę medyczną i edukację. Znajdą się pieniądze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególne wsparcie zagwarantujemy rolnikom - _zadeklarował premier.

bCXwrGGL

ZOBACZ ORĘDZIE PREMIERA DONALDA TUSKA:

Tusk mówił też, że Polacy od lat konsekwentnie opowiadają się za Europą. _ - Widzimy różnice między Europą zjednoczoną, a tą z przeszłości. Jak mało kto doświadczyliśmy egoizmu, wojny i podziałów. Wiemy, że nie ma nic cenniejszego niż pokój, solidarność i współpraca _ - powiedział.

Tusk zadał też pytanie co może odpowiedzieć eurosceptykom z różnych krajów, którzy pytają po co budować operę w Białymstoku, albo dlaczego mają płacić na budowę metra w Warszawie. _ Dzięki państwu mogłem przez ostatnie z podniesioną głową odpowiadać, że my Polacy uważamy, że Europa jest jedna, że chcemy Europy wspólnej, a nie podzielonej, że Europejczycy mają takie same prawo do opery w Białymstoku, jak w Londynie _ - powiedział.

Budżet UE na lata 2014-2020 jest mniejszy od poprzedniego o 38 mld euro. Polska otrzyma 105,8 mld euro, czyli o prawie 4 mld euro więcej niż w poprzednim budżecie, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro.

bCXwrGHm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)