Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaskakujące słowa polityka PiS o Euro 2012

0
Podziel się:

Mariusz Błaszczak: Służby się spisały, nie było żadnych problemów, a na szczególne pochwały zasługują...

Zaskakujące słowa polityka PiS o Euro 2012
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Euro 2012 było sukcesem Polski. Zgodzili się co do tego politycy, uczestniczący w _ Śniadaniu w Trójce _ w Polskim Radiu. Przyznał to nawet Mariusz Błaszczak, jeden z najważniejszych polityków PiS. Euro 2012 zakończy się jutrzejszym meczem finałowym. Pojedynek pomiędzy Hiszpanią i Włochami z trybun stadionu w Kijowie obejrzy co najmniej 11 tysięcy hiszpańskich kibiców.

Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta uważa, że Euro zmieniło klimat społeczny w Polsce. Ludzie mieli święto, którego potrzebowali - powiedział doradca prezydenta dodając, że na mistrzostwach skorzystały Polska, Ukraina i Europa. Jego zdaniem, optymizm Polaków po Euro może pozytywnie wpłynąć na Unię Europejską.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Platformy Obywatelskiej Euro pokazało, że potrafimy się jednoczyć nie tylko z powodu tragedii. Potrafimy się też dobrze bawić - dodała posłanka.

Także Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że atmosfera podczas mistrzostw była bardzo dobra, a służby porządkowe zdały egzamin. _ - Sprawdziły się służby porządkowe, nie było żadnych problemów, a na szczególne pochwały zasługują polscy kibice - _ powiedział Błaszczak. Poseł dodał jednak, że udane mistrzostwa dużo kosztowały. Jego zdaniem, bardzo dużo będzie kosztować utrzymanie zbudowanych na Euro stadionów. Błaszczak przypomniał, że rząd nie zrealizował wszystkich zapowiedzi, dotyczących budowy szybkiej kolei i autostrad, a wielu podwykonawców nie otrzymało zapłaty. Wczoraj prezes PiS, powiedział wręcz, że Euro 2012 zakończyło się klęską.

Według eurodeputowanego Polskiego Stronictwa Ludowego Jarosława Kalinowskiego, mistrzostwa okazały się sukcesem pod każdym względem. Polityk dodał, że mecze obejrzało dwa razy więcej kibiców, niż na porzednich mistrzostwach w Austrii i Szwajcarii.

Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota uznał, że Euro było sukcesem pod każdym względem poza sportowym. Poseł wyraził nadzieję, że także jutrzejszy mecz finałowy w Kijowie będzie pięknym widowiskiem. Kopyciński przypomniał jednak o konflikcie politycznym, związanym z uwięzieniem Julii Tymoszenko, i planami bojkotu Ukrainy.

Jerzy Wenderlich z Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że polska reprezentacja zagrała zupełnie dobrze biorąc pod uwagę, że zajmuje 62 miejsce w rankingu FIFA. Ta reprezentacja ma duży potencjał - powiedział wicemarszałek Sejmu. Dodał, że przed Euro powstało dużo inwestycji, które bez mistrzostw prawdopodobnie zostałyby ukończone później. Wenderlich pozytywnie ocenił decyzję UEFA, która odebrała prowadzenie konferansjerki na meczu półfinałowym dziennikarzowi Michałowi Figurskiemu. Dopuścił się on ksenofobicznych wypowiedzi w jednej z komercyjnych rozgłośni.

Eurodeputowany Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że polskie władze zdały egzamin, jakim było przeprowadzenie Euro. Nie udało się jednak spełnić obietnic budowy szybkich kolei i sieci autostrad. Ziobro podkreślił, że sukcesem Polaków jest to, iż zadali kłam negatywnemu wizerunkowi Polski, jaki ukształtował się po filmie BBC o rasizmie i przemocy na polskich stadionach. Po mistrzostwach Solidarna Polska wystąpi do BBC o oficjalne przeprosiny za ten film - zapowiedział Ziobro.

Euro 2012 zakończy sie jutrzejszym meczem finałowym. Pojedynek pomiędzy Hiszpanią i Włochami z trybun stadionu w Kijowie obejrzy co najmniej 11 tysięcy hiszpańskich kibiców.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro działa? Zobacz co będzie z pracą Dzięki Mistrzostwom Europy bezrobocie spadło, ale w najbliższym czasie czeka nas...
Kaczyński: Euro 2012 skończyło się klęską - _ W związku z Euro miał być skok cywilizacyjny. Na to liczyliśmy _ - żałuje prezes PiS.
To Włosi zawalczą z Hiszpanią w finale Euro Bohaterem spotkania został zdobywca dwóch bramek dla Azzurri - Mario Balotelli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)